Galatasaray'dan, kulübü FETÖ'cülükle suçlayan yazara ağır sözler!

Galatasaray, Fotomaç gazetesi yazarı Hakkı Yalçın'ın kaleme aldığı ve Sarı-Kırmızılıları FETÖ'nün ekmeğini yiyen kulüp olarak gösterdiği yazısıyla ilgili sert açıklama yaptı.

Galatasaray Kulübü, 15 Temmuz'da FETÖ darbe girişimi sonrası basında Sarı-Kırmızılı kulüple ilgili yer alan yazı ve açıklamalara sert tepki gösterdi.

HAKKI YALÇIN'A SERT TEPKİ

Sarı-Kırmızılılar, özellikle 3 Temmuz sürecinde FETÖ'nün düzenlediği Şike Operasyonu'nu destekleyen Fotomaç gazetesi yazarı Hakkı Yalçın'ın kaleme aldığı ve Galatasaray'ı FETÖ'nün gücünü arkasına almış kulüp olarak gösterdiği yazısına yönelik sert bir açıklamada bulundu. Galatasaray Kulübü'nden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"MİLLETÇE BÜYÜK BİR KARARLILIK ORTAYA KOYDUK"

"Ülke olarak yaşadığımız büyük badireyi; demokrasimize kast eden Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimini atlatabilmek için milletçe büyük bir kararlılık ortaya koyduk.

"HERKES BU BAYRAĞA SAHİP ÇIKTI"

Farklı siyasi tabanlardan gelen insanlar sokaklarda omuz omuza tanklara direndi. Farklı renklere gönül veren taraftarlar İstiklâl Caddesi'nde el ele yürüdü. Yıllardır yan yana gelemeyen liderler aynı mitingde buluşup tek ses, tek vücut oldu. Herkes bir ağızdan bu ülkeye, bu bayrağa sahip çıktı.

"KİRALIK KALEMLERİN YAZDIKLARI YAZILAR..."

Hâl böyleyken, sporun birleştirici ruhundan nasibini almamış bazı kesimlerin yaptığı açıklamalar ve basındaki kiralık kalemlerine yazdırdıkları yazılar vasıtasıyla, ortalıktaki toz dumandan faydalanıp kendilerini aklama, Türk sporuna nifak sokma çabasına girdiklerini üzülerek izliyoruz.

"GALATASARAY DEMOKRASİNİN FİTİLİNİ ATEŞLEMİŞ FİKRİ HÜR, VİCDANI HÜR KÖKLERE SAHİPTİR"

Herkes şunu bilmelidir ki Galatasaray camiası, Türkiye'de demokrasinin fitilini ateşlemiş fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür köklere sahiptir. Geleceğini akılla, bilimle inşa etmeyi şiar edinmiş ülkemizin en büyük sivil toplum örgütüdür. Her daim demokrasinin ve halkın kayıtsız şartsız egemenliğinin yanında olmuş, hiç batmayan bir ilim ve irfan güneşidir. Ve tarih sayfaları, güneşi balçıkla sıvamaya çalışan acizlerin yenilgileriyle doludur. Öyle olmaya da devam edecektir.

Kamuoyuna saygılarımızla."

PAYLAŞ