Galatasaray'dan NTV ve NTVSpor için flaş karar!

Galatasaray, Aziz Yıldırım'ın FETÖ suçlamalarına cevap verdikleri bildirinin yayıncı kuruluş NTV ve NTVSpor tarafından haber yapılmaması sebebiyle bu kanalların akreditasyonlarını durdurdu.

Galatasaray, Aziz Yıldırım'ın dün Sarı-Kırmızılılara yönelik yapmış olduğu FETÖ suçlamalarına karşı bugün yaptığı açıklamanın yayıncı kuruluş NTV ve NTVSpor tarafından yayınlanmamasının ardından bu kanalların akreditasyonlarını durdurdu. İşte Galatasaray'ın açıklaması:

"HABERCİLİK İLKELERİNİ AYAKLAR ALTINA ALAN YAYIN KURULUŞU"

"Doğuş Grubu bünyesinde yayın yapan NTV ve NTVSpor TV kanalları, yıllardır sürdürdükleri taraflı yayıncılık anlayışına dün gece eşi benzeri görülmemiş bir yenisini eklemişlerdir.

Canlı yayında dile getirilen mesnetsiz iddialara karşı Galatasaray Spor Kulübü'nün yaptığı açıklamayı bile görmezden gelecek kadar habercilik ilkelerini ayaklar altına alan söz konusu yayın kuruluşları temsilcilerinin, akreditasyon yetkisi Galatasaray'a ait olan basın toplantısı, organizasyon ve davetlere girişi, tarafsız yayıncılık ilkelerini yerine getirdiklerine ikna olacağımız güne kadar durdurulmuştur.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Galatasaray Spor Kulübü"

PAYLAŞ