Gaspçıyı şaka yapıyor zannetti! Cesareti hayran bıraktırdı

Konya'da oyuncak tabancalı gaspçıyı engelleyen işletmeci Mustafa Kurak, yaşananları ilk olarak şaka zannettiğini söyledi.

Konya'da oyuncak tabancayla bir markete gelerek kasadaki paraları isteyen şüpheli, işletmeci Mustafa Kurak'ın silahın sahte olduğunu anlaması üzerine olay yerinden kaçtı. Kurak'ın elindeki bıçağı tutmak isterken yaralanan şüpheliyi yakalamak için çalışmalar sürüyor.

SİLAHLA SOYMAYA KALKTI

Olay, saat 20.00 sıralarında merkez Selçuklu ilçesi Akşemsettin Mahallesi Canbaz Osman Sokak'taki bir markette meydana geldi. İddiaya göre işletmeci Mustafa Kurak, markette oturduğu sırada içeri 20-25 yaşlarında, kapşonlu ve gözünde güneş gözlüğü bulunan bir şüpheli girdi. Yanında bulunan tabancayı Kurak'a doğrultan şüpheli, kasadaki paraları vermesini istedi.

ELİNDEKİ TABANCAYI TUTTU

Olayın bir şaka olduğunu düşünen Kurak, şüphelinin isteğini yapmadı. Daha sonra şüphelinin kasanın arkasına kadar gelerek tekrar parayı istemesi üzerine bunun bir şaka olmadığını anlayan Kurak, elindeki tabancayı tuttu.

BIÇAĞI TUTUNCA YARALANDI

Bir parçasının kırılması üzerine tabancanın oyuncak olduğunu anlayan Kurak, kasanın yanındaki bıçağı alarak kendisini savunmak istedi. Bu sırada bıçağı sol eliyle tuttuğu için elinden yaralanan şüpheli hızla olay yerinden kaçtı.

"ŞAKA OLDUĞUNU SANDIM"

Mustafa Kurak'ın ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. İş yerinde olayı polislere anlatan Mustafa Kurak, "Elinde tabanca ile içeri girdi. Kasadaki paraları istedi. Ben de biri bana şaka yapıyor sandım. Daha sonra kasanın yanına kadar gelerek tekrar parayı isteyince, tabancayı tuttum. Baktım ki tabanca oyuncak, ben de kasanın yanındaki bıçağı çektim. O da bıçağı tuttu ve elinden yaralandı. Sonra tabancayı da bırakarak kaçtı" dedi.

KAMERALAR İNCELENECEK

Şüphelinin kan izlerini takip eden polis, çevredeki iş yerleri ve apartmanların güvenlik kamera görüntülerini incelemeye aldı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

PAYLAŞ