Genç model fotoğraf paylaşıp isyan etti: Kalçam büyük değil

Güzel manken Instagram'dan paylaştığı fotoğraflarla, ışıltılı modellik endüstrisinin çirkin gerçekliğini ve perde arkasında yaşananları ifşa etti.

Avusturya asıllı Londralı model Jazz Egger, ajansı tarafından kalçalarının çok büyük olduğu gerekçesiyle Londra Moda Haftası'nda podyuma çıkamayacağının söylendiğini açıkladı. Genç model, prestijli şovda podyumda yürümek istiyorsa patronlarının kendisine kilo vermesini söylediğini dile getirdi. Jazz, daha önceden çalışma kontratı imzaladığı için moda haftasında podyuma çıktığı belirterek, olayın arkasındaki gerçek hikayeyi ifşa etti.

KALÇARIN BÜYÜK DENİLEREK KENDİSİNDEN KİLO VERMESİ İSTENMİŞ

Genç model, Instagram hesabından 'Bu fotoğrafın arkasındaki gerçek' (#truthbehindthisshot) etiketiyle paylaştığı fotoğrafta: "Londra Moda Haftası'na katılacağım zaman, çalıştığım ajanstan kalçalarımın çok büyük olduğu, katılma şansımı kaybetmemem için kilo vermem gerektiği söylendi. Zaten olmam gereken kilonun altındaydım ben de kilo vermeme kararı aldım. Buna rağmen Londra Moda Haftası'na katıldım." satırlarını yazdı.

GENÇ İNSANLARA BEDENLERİ KONUSUNDA TAVSİYE VERMİYOR

Jazz Egger, hesabından 'Bu fotoğrafın arkasındaki gerçek' etiketiyle paylaştığı diğer fotoğraflarında: "Genç insanlardan, nasıl kilo verileceğine dair ve güzellik tüyolarıyla alakalı birçok mesajlar alıyorum. Onlara asla tavsiye vermiyorum. Onlara sadece; 'Bu gezegende yalnız sen olsan ve hiç kimse seni görmese yine de bedenini değiştirmek ister miydin? sorusunu soruyorum." ifadelerini satırlara döktü.

BİR SELFİE ÇEKMEK İÇİN AYNA KARŞISINDA 15 DAKİKA HARCAMIŞ

34 bedene sahip 80-58-88 ölçülerindeki güzel model, ayna karşısında düzgün bir selfie çekmek için 15 dakika harcadığını, bacaklarını ince gösterme çabasıyla neredeyse yataktan düştüğünü belirtti. Çiçekle verdiği bir başka pozunun altına da: "Cildim fotoğraf düzenleme programında mükemmel derecede güzelleşti. O gün böyle pürüzsüz bir cilde sahiptim." diyerek birçok modelin fotoğraflarının işlemden geçerek servis edildiğine dikkat çekti.

PAYLAŞ