Geri dönüyor! Galatasaray'dan bir transfer daha

Galatasaray, geçtiğimiz sezon Manchester City'den kiraladığı Belçikalı savunma oyuncusu Jason Denayer'i yeniden kiralama konusunda takımıyla anlaşma noktasına geldi.

Galatasaray, Manchester City'den Jason Denayer'i kiralamak üzere. Sarı kırmızılı kulüp, İngiliz ekibiyle temaslarını hızlandırırken, Belçikalı oyuncunun Galatasaray'da forma giymek istemesi bu transferdeki belirleyici nokta olarak öne çıkıyor.

İSTANBUL'DA OYNAMAYA SICAK BAKIYOR

Jason Denayer için kulüp yetkilileri İspanya ya da Portekiz'de forma giymesi durumunda daha hızlı gelişim sağlayacağını düşünüyor. City menajeri Guardiola'nın bu sezon kadrosunda yer vermek istemediği genç stoper, kendisine gelen tekliflere karşın İstanbul'da 1 yıl daha oynamaya sıcak bakıyor. Denayer'in babası ile Galatasaray yönetiminin yaptığı görüşmeler, oyuncunun Türkiye'de mutlu olması, transferin önünü açan faktörler.

TRANSFERDE SONA YAKLAŞTILAR

Manchester City kulübüyle bir süredir kiralık formülü için görüşen Galatasaray yönetimi, transferde sona yaklaştı. Önümüzdeki günlerde Denayer'in kiralık olarak kadroya katılması bekleniyor.

YÖNETİM GARANTİ VERDİ

Galatasaray teknik direktörü Riekerink, savunmada hızlı bir oyuncunun varlığının kadro derinliği açısından önemli olacağını yönetime söyleyerek, Denayer'i mutlaka takımda görmek istediğini belirtmişti. Yönetim de Riekerink'e çalışmaların olumlu geçtiğini söyleyip bu transferde sonuç alınacağının garantisini verdi.

GEÇEN SENE 28 MAÇTA OYNADI

Geçtiğimiz sezon Galatasaray formasıyla 28 maça çıkan Denayer, 1 sarı kart görüp 3 asist yapmıştı. Sezon içinde adele sakatlığı geçiren başarılı oyuncu yaklaşık 2 ay sahalardan uzak kalmıştı.

(Kaynak: Ntvspor)

PAYLAŞ