Gizemli Twitter fenomeni gözaltına alındı! Kimliği ifşa oldu

Twitter'da "@mustafaselanik3" hesabından "Türkiye Gerçekleri" ismiyle paylaşımlarda bulunan ve gerçek kimliğini saklı tutan Mesut Aykın FETÖ'den gözaltına alındı.

Twitter'da "@mustafaselanik3" hesabından"Türkiye Gerçekleri" ismiyle paylaşımlarda bulunduğu ileri sürülen kişi, Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile bağlantılı olduğu iddiasıyla gözaltına alındı.

GÖZALTI KARARI ÇIKARILDIİstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Faruk Söker tarafından yürütülen FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında,"Türkiye Gerçekleri" adlı twitter hesabını kullandığı belirlenen Mesut Aykın hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

FETÖ BAĞLANTISI ARAŞTIRILIYORBunun üzerine, şüpheli, polis ekiplerince gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Şüphelinin FETÖ/PDY ile bağlantısının araştırıldığı öğrenildi.

"TEMMUZ SICAK OLUR"

Twitter hesabından, 15 Temmuz'daki FETÖ'nün darbe girişiminden aylar önce "Acele etmeyin Temmuz bayramdan sonra başlayacak", "Temmuz...", "Hata zincirleri devam ediyor. Temmuz ağır olur, Temmuz sıcak olur", "Temmuz anlatılacak bir şey değil...yaşayıp göreceğiz" şeklinde yapılan paylaşımlar, sosyal medyada tartışma konusu olmuştu.

PAYLAŞ