Gülen mahkum ettirmişti! FETÖ şüphelisine avukat oldu

Fetullah Gülen'e yönelik sözleri yüzünden AK Partili vekillerin üzerine yürüdüğü ve tazminata mahkum edilen CHP'li eski vekil İsa Gök, FETÖ şüphelisinin avukatı oldu.

CHP Mersin Milletvekili iken, TBMM'de yaptığı konuşmada Fetullah Gülen'e 'Çete' diyerek hakaret ettiği gerekçesiyle tazminata mahkum edilen avukat İsa Gök, Fetullahçı Terör Örgütü soruşturmasında tutuklanan Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Özgür Sanal'ın avukatlığını üstlendi.

"HAYIRLI KELİME KULLANAMAZSINIZ"

İsa Gök, 2011'de TBMM'deki konuşmasında gazeteci Ahmet Şık'ın tutuklandığını hatırlatarak, "Emniyet teşkilatı içinde örgütlenen Fetullah Gülen cemaati için cemaat, tarikat, çete, ne derseniz deyin ama hayırlı hiç bir kelimeyi kullanamazsınız. Bu Fetullah Gülen emniyet teşkilatına sızıyor, her birime giriyor" dedi.

AK PARTİLİ VEKİLLER TEPKİ GÖSTERDİ

AK Parti Milletvekilleri Gülen hakkında sarf ettiği bu sözler nedeniyle CHP'li İsa Gök'e büyük tepki gösterirken, Fetullah Gülen'in avukatı Orhan Erdemli de 'müvekkiline hakaret edildiği' iddiasıyla İstanbul 4'ncü Asliye Hukuk Mahkemesi'nde 10 bin TL'lik manevi tazminat davası açtı.

TAZMİNAT ÖDEMEYE MAHKUM EDİLDİ

Mahkeme, 'Söz konusu konuşma kürsü dokunulmazı sınırları içerisindedir' diyerek davayı reddetti. Ancak avukatın temyiz etmesi sonucu Yargıtay 4'ncü Hukuk Dairesi, yerel mahkeme kararını bozarak tazminata hükmedilmesi gerektiğine karar verdi. Dosya bu kez İstanbul 13'ncü Asliye Hukuk Mahkemesi'ne gönderildi. Yeniden yapılan yargılamada mahkeme İsa Gök'ü 2 bin TL tazminat ödemeye mahkum etti.

FETÖ ŞÜPHELİSİNİN AVUKATI OLDU

Milletvekilliğinden sonra avukatlığa devam eden İsa Gök, bir süre önce Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne yapılan FETÖ operasyonunda tutuklanan Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Özgür Sanal'ın avukatlığını üstlendi.

"KURUNUN YANINDA YAŞ YANMAMALIDIR"

Meclisteki o konuşmasından sonra AK Parti milletvekillerin kendisine saldırdığını, ancak gelinen noktada haklı çıktığını belirten Gök, "Sanıyorum ki, Fetullah Gülen'in milletvekillerine karşı açtığı tek dava bana açtığı bu davadır. Şu anda Fetullah Gülen suç şebekesine karşı mücadele edilirken, kurunun yanında yaş yanmamalıdır. Müvekkilimin ailesini 30 yıldan fazla tanıyorum. Yapılan şey kesinlikle bir hata. Dolayısıyla bu kişinin kurunun yanında yaş hesabına yanmaması için mücadele veriyorum."

PAYLAŞ