Gülen'in 'en sevdiği öğrencisi' yakalandı

FETÖ lideri Fethullah Gülen'in 'En sevdiğim öğrencilerimdendir' dediği Mehmet Tabanca, İzmir'de gözaltına alındı. Tabanca, büyük iş adamlarını yönetiyormuş.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) lideri Fethullah Gülen'in 'En sevdiğim öğrencilerimdendir' dediği Mehmet Tabanca, İzmir'deki evinde yakalanarak gözaltına alındı.

EVDE ÖRGÜTSEL DÖKÜMAN ELE GEÇİRİLDİ

Aliağa Emniyet Müdürlüğü ekipleri, FETÖ lideri Fethullah Gülen'in öğrencilerinden Mehmet Tabanca için operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda Bayraklı ilçesindeki evinde yakalanan Tabanca, gözaltına alınarak Aliağa Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Evde ele geçirilen birçok örgütsel dökümanlara da el konuldu.

GÜLEN'İN 'EN SEVDİĞİ ÖĞRENCİSİ' BYLOCK KULLANIYORMUŞ

Gözaltına alınan ve FETÖ lideri Fethullah Gülen'in 'En sevdiğim öğrencilerimdendir' dediği Mehmet Tabanca'nın, örgütün Türkiye genelinde en üst düzey kişilerden oluşan grubuna dahil olduğu ve örgütün şifreli yazışma programı ByLock ve Eagle isimli programı kullandığı ifade edildi.

İŞ ADAMLARINI YÖNETİYORMUŞ

Yine Mehmet Tabanca'nın, büyük iş adamları ile gizli şekilde toplantılar yaparak iş adamlarını yönettiği, defalarca Pensilvanya'da örgüt liderinin yanına gidip geldiği ve uzun süre yanında kaldığı belirtildi.

PAYLAŞ