Gün aydınlanınca korkunç bilanço ortaya çıktı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde elektrik kontağından çıktığı sanılan yangında Kuşçular Hanı kül oldu. Han içerisinde bulunan yaklaşık 600 güvercin ve muhabbet kuşu telef oldu.

Bursa'nın İnegöl ilçesinde Kuşçular Hanı'nda çıkan yangında, kafeslerde bulunan yüzlerce güvercin ve muhabbet kuşu telef oldu.

ELEKTRİK KONTAĞINDAN ÇIKTI

Yenice Mahallesi Demircizade Sokak üzerinde bulunan Kuşçular Hanı'nda sabaha karşı 04.00 sıralarında yangın çıktı. Elektrik kontağından çıktığı sanılan yangın, kümeslerin ahşap olması nedeniyle kısa sürede hanı sardı.

KUŞLARI KURTARMAYA ÇALIŞTILAR

Mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etmeye başladı. Bu sırada gelen dükkan sahipleri kuşları kurtarmaya çalıştıysa da başarılı olamadı.

BİLANÇO SABAH ORTAYA ÇIKTI

Yangının söndürülmesi ve soğutma çalışmalarının ardından havanın aydınlanmasıyla yangının bilançosu da ortaya çıktı.

600 KUŞ TELEF OLDU

Han içerisinde bulunan 5 dükkanın kullanılamaz hale geldiği yangında kafeslerde bulunan yaklaşık 600 güvercin ve muhabbet kuşunun telef olduğu anlaşıldı.

"DEVLETTEN DESTEK BEKLİYORUZ"

Dükkanı yanan ve kuşları telef olan Melih Bekar, "İtfaiye ekiplerinden yangının elektrik kontağından çıktığını öğrendik. Benim yaklaşık 100'e yakın hayvanım vardı. 80 tanesi telef oldu. Yaklaşık 600 kadar kanatlı hayvan çıkan yangında telef oldu. Dükkanlarımızda kullanılamaz hale geldi, devletten destek bekliyoruz" dedi.

PAYLAŞ