Gururuna yediremedi, 'alay konusu olamam' deyip başardı

Eski maraton koşucusu 79 yaşındaki Kirschke ve 72 yaşındaki eşi, tatil için geldikleri Marmaris'te kayboldukları doğa yürüyüşü etabını 2. denemelerinde başarıyla tamamladı.

Yaşlı Alman çift, tatil için geldikleri Muğla'nın Marmaris ilçesinde kayboldukları doğa yürüyüşü (trekking) etabını ikinci denemelerinde başarıyla tamamladı.KABUS DOLU BİR GECE GEÇİRMİŞLERDİ

Emekli makine mühendisi 79 yaşındaki Johannes Kirschke ile 72 yaşındaki eşi Barbara Christine, hafta başında 17 kilometrelik Kayra Yolu'nda yürüyüşe çıkmış, kısa süreliğine birbirlerinden ayrıldıklarında kaybolmuşlardı. Ormanlık ve dağlık alanda tek başlarına kabus dolu bir gece geçiren Alman çift, ertesi gün jandarma ekiplerince bulunmuştu."NASIL KAYBOLURUM" DEDİ, GURURUNA YEDİREMEDİ, ETABI TAMAMLADI

Eski maraton koşucusu Johannes Kirschke, Nepal'de 3 kez Everest'e tırmanmasına rağmen Marmaris'te kaybolmasını gururuna yediremediğini belirterek, "Önümüzdeki yıl buraya mutlaka tekrar geleceğim ve etabı bu kez kaybolmadan tamamlayacağım" demişti. Yaşadıkları macera medyada geniş yer bulunca, Alman çift, bir sene bekleyemedi, tatillerini uzattı, aynı etabı geçmeyi bir kez daha denedi."EVEREST'TEN SONRA KAYBOLMAM ALAY KONUSU OLACAKTI"

Bu kez başarılı olan çift, kendilerini bitiş noktasında bekleyen konakladıkları otelin işletmecisi Şevki Doğanyılmaz'la 'selfie' çektirdi. Kirschke, "Şimdi rahatladım, Everest'ten sonra Marmaris'te kaybolmam, Almanya'daki yakınlarım arasında alay konusu olacaktı" dedi.

PAYLAŞ