Hakan Şükür'ün kaderi, onların elinde

Galatasaray'da Hakan Şükür'ün ihraç edilmesi için Galatasaray Yönetim Kurulu'nun onayı bekleniyor ancak camiada Şükür'ün üyelikten atılmamasını isteyen birçok üye var.

Galatasaray'da FETÖ terör örgütü ile ilişkileri olması nedeniyle Hakan Şükür, Arif Erdem, İsmail Demiriz Hüseyin Avni Mutlu ve Şahabettin Harput'un kulüp üyeliğinden atılması onaylanmıştı.

Disiplin Kurulu, ihraç istemi ile sevk edilen 5 kulüp üyesini için de bugün oy birliği ile 'ihraç' kararı aldı. Ancak kulüp tüzüğüne göre Disiplin Kurulunun aldığı bu kararın resmileşmesi adına Dursun Özbek başkanlığındaki Galatasaray Yönetim Kurulu'nun da bu ihraç istemini onaylaması gerekiyor.

"ATILMASIN" DİYEN DE VAR

Galatasaray camiası içinde özellikle sarı kırmızılı kulübe büyük başarılar kazandıran Hakan Şükür'ün üyelikten atılmaması yönünde görüş bildiren birçok üye var.

Yönetim Kurulu Hakan Şükür ve 5 üye için ihraç kararını onarsa ayrıca bu kararın bozulması adına Olağan Genel Kurulda, tüzük gereğince kongre üyelerine danışılması ve oylama yapılması kararı da var. Yani son karar yine Galatasaray Genel Kurul üyelerine kalabilir.

Kaynak: Futbolarena

PAYLAŞ