Hakkari'de PKK'lılara ağır darbe! Teröristler öldürüldü

Çukurca'da 4 PKK'lı öldürüldü. Mardin'in Nusaybin ile Midyat ilçeleri arasından geçen karayolunu kesen PKK'lılar, durdurmaya çalıştıkları sivil aracı taradı, 1 kişi yaralandı. Operasyon sürüyor.

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi. Mardin'in Nusaybin ile Midyat ilçeleri arasından geçen karayolunu kesen PKK'lı teröristler, yolu kapatarak, eylem yaptı. Teröristler, durdurmaya çalıştıkları bir aracı uzun namlulu silahlarla taradı. Olayda, 1 kişi yaralandı.

4 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ, ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Hakkari'nin Çukurca ilçesinde devam eden hava destekli operasyonda; bölücü terör örgütü mensubu 4 terörist etkisiz hale getirilmiş, örgüte ait sığınak, barınak ve silah mevzileri imha edilmiş, bir doçka uçaksavar silahı, bin 236 adet mühimmatı, bir roketatar, 14 adet mühimmatı, bir biksi makineli tüfeği, bir dragunov keskin nişancı tüfeği, beş kalaşnikof piyade tüfeği, bin 170 adet fişeği ve 13 el bombası ele geçirilmiştir" denildi.

MARDİN'DE TERÖRİSTLER 1 KİŞİYİ YARALADI

Olay, Nusaybin-Midyat karayolu Taşburun bölgesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, kırsal alandan gelen bir grup PKK'lı terörist, yolu kapatarak, eylem yaptı. Teröristler, durdurmaya çalıştıkları bir aracı uzun namlulu silahlarla taradı. Olayda, 1 kişi yaralandı. Olayın ardından bölgeye zırhlı araçlarla çok sayıda asker sevk edildi. Bunun üzerine teröristler kaçarken, bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

Yaralı vatandaş ise Midyat Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak, tedavi altına alındı.

PAYLAŞ