Hastalık dünyada 3 kişide var, kaşıdığı yerde 'ağaç' bitiyor

Dünyada çok az sayıda kişide görülen 'Ağaç Adam' olarak bilinen hastalığa sahip 10 yaşındaki Bangladeşli kız, günden güne hastalığın etkisine giriyor.

Bangladeş'te ismi sadece Shahana olarak açıklanan 10 yaşında kız nadir görülen 'Ağaç Adam' hastalığından dolayı zor günler geçiriyor. Dünyada sadece birkaç kişide olduğu bilinen hastalığa henüz bir çare üretilmiş değil.

ÇEVRESİNDEN DESTEK GÖRÜYOR

Küçük kızda bu hastalık ile ilgili belirtiler ilk olarak altı aylıkken ortaya çıktı. Bangladeş'in kuzeyinde yaşayan aile, kızlarının tedavisi ile ilgilenirken küçük kızın hastalığından dolayı arkadaşları tarafından dışlanmadığı ve arkadaşlarından büyük destek gördüğü belirtildi.Hastalık dünyada 3 kişide var, kaşıdığı yerde 'ağaç' bitiyor
KAŞIDIĞI YERDE 'AĞAÇ' OLUŞUYOR

Yerel kaynaklara konuşan küçük kız özellikle akşam ve sabah saatlerinde vücudunun bir çok yerinde aşırı kaşınmalar meydana geldiğini ve kaşıdığı yerlerde ağaç şeklinde yaraların oluştuğunu söyledi.Hastalık dünyada 3 kişide var, kaşıdığı yerde 'ağaç' bitiyor
DÜNYADA 3 KİŞİDE VAR

HPV virüsünün sebep olduğu ağaç adam hastalığı için bir çok çalışma yapılmasına rağmen henüz bir tedavi yöntemi gelişmedi. Kısa bir süre öncede ülkede başka adam aynı hastalığa yakalanmış ve bir yıl içinde 16 ameliyat geçirdikten sonra vucundaki bazı noktalarda büyüyen noktaların uzaması durdurulmuştu. Hastalığın geçtiğimiz yıllarda sadece 3 kişide olduğu belirtiliyordu.

Hastalık dünyada 3 kişide var, kaşıdığı yerde 'ağaç' bitiyor

PAYLAŞ