Hazırlıklar tamam! Dostlarından Tarık Akan'a görülmemiş uğurlama

Rutkay Aziz, Nuri Kekeç ve Bülent Kayabaş, Fazıl Say, Menderes Samancılar, Şerif Gören, Orhan Aydın ve Kenan Tuncer, Tarık Akan'ı son yolculuğuna nasıl uğurlayacaklarının planını yaptı.

Sayısız filmde rol alan ve milyonların gönlüne taht kuran Türk sinemasının yakışıklı jönü Tarık Akan, bugün düzenlenecek törenle son yolculuğuna uğurlanacak.

Tarık Akan için ilk tören saat 14:00'te Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu'nda yapılacak. Teşvikiye Camii'nde ikindi namazının ardından cenaze namazı kılınacak. Akan, Bakırköy'deki Zuhuratbaba Mezarlığı'na defnedilecek.

Milliyet Gazetesi yazarı Ali Eyüboğlu da yakın dostalarının Tarın Akan için düzenlediği uğurlama töreniyle ilgili detayları okuyucularıyla paylaştı.

İşte Ali Eyüboğlu'nun yazısından bir kesit;

Dostlarının ona nasıl veda edeceklerini planlamak için bir araya geldiği Çiçek Bar'da Tarık Akan'ın oğulları Barış ve Özgür yoktu, ama kızı Özlem vardı. Toplantıda Akan'ın dostlarından Nebil Özgentürk de yoktu. Çünkü o, bugün Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde gösterilecek belgesel için stüdyodaydı…

Tarık Akan için Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde yapılacak törenin programını sordum onsuz Çiçek Bar akşamlarına alışmaya çalışan arkadaşlarına…

66 yaşındayken akciğer kanserinin aramızdan aldığı Akan'a şöyle bir veda programı hazırladı dostları:

- Fazıl Say çalacak Livaneli söyleyecek

- Nebil Özgentürk'ün hazırladığı Tarık Akan belgeselinin gösterileceği Muhsin Ertuğrul Sahnesi'ndeki törende, sanatçı için birkaç kişi konuşacak.

- Orhan Aydın'ın sunacağı törende konuşma yapacak isimlerden biri Ataol Behramoğlu, diğeri Rutkay Aziz…

- Dostları Akan'ı şarkılarla uğurlayacak.Ünlü piyanist Fazıl Say çalacak, Nazım Hikmet Korosu ona eşlik edecek ve Zülfü Livaneli şu türküleri Tarık Akan içinsöyleyecek:

'Yiğidim Aslanım Burda Yatıyor','Kara Toprak'…

Sanatçı Tarık Akan'ın Vefatıyla Siyasiler de Mesaj YayınladıTarık Akan: 3 Temmuz Süreci, Kara Bir Zihniyetin ÜrünüTarık Akan'ın Vefat Haberi Sosyal Medyayı Yasa BoğduHale Soygazi, Tarık Akan'ın Ölüm Haberini Canlı Yayında ÖğrendiTarık Akan Kimdir? İşte 'Yeşilçam'ın Efsanesi'nin Efsane HayatıHerkes Bilmez! İşte Tarık Akan'ın Gerçek İsmiTarık Akan'ın Son Mesajı "Umarım Atlatacağım" OlduTarık Akan Hayatını KaybettiFotogaleri: Sinemanın Yakışıklı Jönü Tarık Akan'ın BilinmeyenleriFotogaleri: Tarık Akan'ın Ölüm Haberi Ardından Mesaj Yağdı

PAYLAŞ