HDP Grup Başkanvekili ifadeye çağrıldı

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca, HDP Grup Başkanvekili Çağlar Demirel ve HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp hakkında ifadeleri alınmak üzere davetiye çıkarıldı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca, HDP Grup Başkanvekili Çağlar Demirel ve HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğitalp ifadeye çağırıldı.

DOSYA İNCELEMELERİ SÜRÜYOR

Alınan bilgiye göre, milletvekillerinin yasama dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin Anayasa'da değişiklik yapılmasını öngören kanunun Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından milletvekillerinin dosyalarının incelenmesi sürüyor.

"TERÖR ÖRGTÜNE ÜYE OLMAK" SUÇUNDAN İFADEYE ÇAĞIRILDILARDiyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Grup Başkanvekili Demirel ve milletvekili Yiğitalp'in haklarında yürütülen soruşturma kapsamında, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan ifadelerinin alınması için davetiye çıkardı.

DEMİRTAŞ HAKKINDA DA DAVETİYE ÇIKARILMIŞTIBaşsavcılıkça HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan'a da haklarında yürütülen soruşturma kapsamında, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan ifadeleri alınmak üzere davetiye çıkarılmıştı.

PAYLAŞ