Helikopter korumalı bayram namazı!

Ankara Beştepe Millet Camisi'nde kılınan bayram namazına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Namaz esnasında cami çevresinde yoğun güvenlik tedbirleri alındı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi içinde yer alan Beştepe Millet Camisi'nde kılınan bayram namazına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Geçen yıl Temmuz ayında açıldıktan sonra Ankaralıların en fazla tercih ettiği camiler arasında yer alan Millet Camisi, bu bayramda da yoğun ilgi gördü.

ÜST DÜZEY GÜVENLİK

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önündeki caddenin iki tarafı da camiye gelen vatandaşların araçlarıyla doldu. Araçlar caddeye aranarak alındı, vatandaşlar da camiye x-ray cihazından geçerek girdi. Namaz süresince bir polis helikopteri de cami üzerinde güvenlik uçuşu yaptı.

DİĞER CAMİLERE DE İLGİ YOĞUN

Camiye çocuklarıyla gelen vatandaşlar, bayram sevincini birbirleriyle kucaklaşarak yaşadı. Namaz çıkışında cemaate şeker ikram edildi. Öte yandan Kocatepe ve Hacıbayram camilerinde de çok sayıda vatandaş bayram namazını kıldı. Bazı yabancı uyruklu Müslümanların da geleneksel kıyafetleriyle camilere geldikleri görüldü.

PAYLAŞ