Herkes izleyecek diye evsizleri kapı dışarı ettiler

Avustralya'da düzenlenecek tenis turnuvası öncesinde belediye ve polis ekipleri, sokakta yaşayan evsizleri bölgeden çıkardı.

Avustralya'nın Melbourne kentindeki evsizler, 16-29 Ocak'ta düzenlenecek Avustralya Açık Tenis Turnuvası öncesinde belediye ve polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla caddelerden uzaklaştırıldı.

UYARININ ARDINDAN BÖLGEDEN UZAKLAŞTIRILDILAR

Yetkililer, kent merkezindeki caddelerde ve Flinders Tren İstasyonu çevresinde yaşayan çok sayıda evsizi önce uyardı, sonra bölgeden uzaklaştırdı.

MELBOURNE BELEDİYESİ: TENİS TURNUVASIYLA İLGİLİ DEĞİL

Melbourne Belediyesi, operasyonun Avustralya Açık Tenis Turnuvası ile ilişkili olduğu iddialarını reddetti ve evsizlerin rutin bir program dahilinde bölgeden uzaklaştırıldığını savundu.

YARDIM KURULUŞLARI, EVSİZLERE KONAKLAMA İMKANI SAĞLAYACAK

Belediye, evsizlere Launch Housing ve Salvation Army gibi kar amacı gütmeyen yardım kuruluşları tarafından konaklama imkanı sağlanacağını açıkladı.Evsizler ise gidecekleri yer olmadığı için sokaklarda yaşadıklarını, bundan sonra nerede yaşayacaklarını bilmediklerini söyledi.

ÜLKEDE 105 BİN EVSİZ BULUNUYOR

Melbourne'de kamusal alanlarda kamp kurup uyumak yasalara aykırı.

Resmi verilere göre ülkede 105 bin 237 evsiz bulunuyor. Evsizlerden bazıları, aile içi şiddet ve mali sorunlar nedeniyle evlerini kaybetme gibi sebeplerle sokakta yaşamak zorunda kaldığını dile getiriyor.

PAYLAŞ