Hulusi Akar'la birlikte uçan şüpheli binbaşı!

Darbeciler arasında yer aldığı şüphesiyle ordudan ihraç edilen Hava Pilot Kurmay Binbaşı Ersin Oruçoğlu'nun, 28 Nisan'da Genelkurmay Başkanı Akar'la birlikte uçuş yaptığı ortaya çıktı.

Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki bir grup askerin 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından alınan önlemler kapsamındaki son kanun hükmünde kararname ile Türk Silahlı Kuvvetleri'nden çok sayıda subay, astsubay ve uzman çavuş ihraç edildi.

ORUÇOĞLU'DA İHRAÇ EDİLMİŞTİ

15 Temmuz gecesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında kalıp, kısa süre önce ayrıldığı, Muğla'nın Marmaris ilçesindeki otele saldırının planlanıp, helikopterlerin kalktığı Çiğli'deki 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'nda görevli Hava Pilot Kurmay Binbaşı Ersin Oruçoğlu da darbe girişiminin ardından, Türk Silahlı Kuvvetleri'nden çıkarılan bu askerler arasında yer aldı.

AKAR İLE AYNI UÇAKTA

Hava Pilot Kurmay Binbaşı Ersin Oruçoğlu'nun, geçen 28 Nisan'da, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal ile birlikte denetlemelerde bulunmak üzere İzmir'e gelen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile o tarihte birlikte uçtuğu ortaya çıktı. Uçuş yapılan KT-1T Temel Eğitim Uçağı'nın üzerinde, Hava Pilot Kurmay Binbaşı Ersin Oruçoğlu ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın isimleri de yer aldı. Bu fotoğraflar o dönemde basın ile paylaşıldı.

PAYLAŞ