İddia ediyoruz bu haber sosyal medya konusu olur!

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, pazarda vatandaşa hakaret eden esnafı, tezgah açmasına izin vermeyerek cezalandırdı. Esnafın tezgah açtığı yere de bilgilendirme yazısı asıldı.

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, pazarda vatandaşa hakaret eden esnafı cezalandırdı. Esnafın tezgah açmasına izin verilmeyerek, tezgah açtığı yere, "Pazar yerinde tüketiciye karşı sözlü veya fiili kötü muamelede bulunulması nedeniyle bu alan bir gün süreyle faaliyetten men edilmiştir." yazısı konuldu.

TEZGAH AÇMASINA İZİN VERİLMEDİ

İzmit Belediyesi, vatandaşa sözlü olarak hakaret eden pazarcı esnafına ceza verdi. İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Perşembe Pazarı alanında bir satıcının müşteriye sözlü olarak hakaret ettiği yönündeki şikayet üzerine esnafın tezgah açmasına izin vermedi.

SÖZLÜ YA DA FİİLİ KÖTÜ MUAMELE

Esnafın tezgah açtığı alan zabıta ekiplerince demir korkuluklarla kapatılarak, kapatılan yere 'Pazar yerinde tüketiciye karşı sözlü veya fiili kötü muamelede bulunulması nedeniyle bu alan bir gün süreyle faaliyetten men edilmiştir' yazısı konuldu. Zabıta ekiplerinin uygulaması beğeli topladı.

VATANDAŞ ŞİKAYET ETTİ

Vatandaşın şikayetinin dikkate alındığını belirten yetkililer, "Vatandaşın şikayeti üzerine hakarette bulunan pazarcı esnafına 1 gün süreyle tezgah açmama cezası verdik. Satıcıların, müşterinin velinimet olduğunu unutmamaları gerekir." dedi.

PAYLAŞ