İHA buldu, ATAK vurdu! Kars, 7 PKK'lıya mezar oldu

Kars Kağızman'da İHA'lar tarafından tespit edilen teröristler ATAK helikopteri ile öldürüldü. 7 PKK'lının öldürüldüğü operasyonda "Çemçe sorumlusu" Hakkı Serhat da etkisiz hale getirildi.

Türkiye'de PKK'lı teröristlerin yoğunlaştığı noktalardan biri olan Kars'ın Kağızman ilçesindeki Çemçe-Madur bölgesinde gerçekleştirilen operasyonda etkisiz hale getirilen 7 teröristten birinin, örgütün sözde "Çemçe sorumlusu" Hakkı Serhat olduğu belirtildi.

PKK'LILARIN YUVALANDIĞI 12 BÖLGEDEN BİRİAlınan bilgiye göre, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da PKK'lı teröristlerin yoğunlaştığı 12 bölge arasında yer alan Çemçe-Madur bölgesinde dün gece, güvenlik güçleri tarafından terör örgütü mensuplarına yönelik hava destekli operasyon başlatıldı.

ATAK 7 TERÖRİSTİ ÖLDÜRDÜ

Operasyonda, insansız hava aracı (İHA) ile tespit edilen 7 kişilik terörist grup, "Atak" helikopteri ile ateş altına alınarak etkisiz hale getirildi.

ARALARINDA "ÇEMÇE SORUMLUSU" DA VARGüvenlik güçlerince operasyon sonrası yapılan araştırma ve incelemede, öldürülen 7 teröristten birinin, terör örgütü PKK'nın sözde "Çemçe sorumlusu" Hakkı Serhat olduğu anlaşıldı.Kağızman kırsalında tespit edilen 2 mağara ve bir silah mevzisi de bugün saat 14.36'da Türk Hava Kuvvetlerince düzenlenen hava harekatıyla imha edildi.

4 TERÖRİST ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Güvenlik güçlerinin söz konusu bölgedeki arama tarama faaliyetlerinin sürdüğü belirtildi.Kağızman ilçesindeki Çemçe-Madur bölgesinde 20 Eylül'de yürütülen operasyonlarda 4 terörist daha etkisiz hale getirilmişti.

PAYLAŞ