İl adeta denize sürüklenmişti! Felaketten yeni görüntüler geldi

Geçtiğimiz cumartesi günü sele teslim olan Bartın'dan, yaşanan felaketi anlatan yeni görüntüler geldi.

Geçtiğimiz cumartesi günü, metrekareye 73.7 kilogram yağış düşen Bartın'da araçlar denize sürüklendi, cadde ve sokaklardan sel suları nehir gibi aktı.

TEKNELER DENİZE SÜRÜKLENDİ, YOLLAR KAPANDI

Kurucaşile'den geçen ve denize dökülen dere taştı. İlçe merkezi sular altında kaldı. Araçlar Kurucaşile Limanı'na sürüklendi. Liman kıyısındaki tersanede bulunan tekneler de sel sularıyla denize sürüklendi. Sel nedeniyle Bartın-Kurucaşile yolu ulaşıma kapandı. Bazı araçlar sel sularında mahsur kaldı. Yollarda yağmurun etkisiyle çok sayıda heyelan meydana geldi, ağaç devrildi.

SEL SULARI METRELERCE YÜKSELDİ

İlçeye bağlı Tekkeönü Köyü'nde derenin taşması nedeniyle sel suları 1 metreye yükseldi. Araç ve tekneler denize sürüklendi. Çok sayıda küçükbaş ve büyükbaş hayvan telef oldu. Amasra'ya bağlı Göçgündemirci Köyü de dere taşması sonucu sel suları altında kaldı. İlçeye bağlı Çakraz tatil beldesi de aynı şekilde sele teslim oldu. Sel sularına teslim olan bu yerlerde halk evlerinde mahsur kaldı.

3 KATLI BİNA ÇÖKTÜ

Ayrıca Amasra ilçesi Çakraz'da 3 katlı bir bina sel suları nedeniyle çöktü. Çöken binada kimsenin bulunmaması ise yürekleri ferahlattı.

Yaşanan felakete dair ise yeni görüntüler ortaya çıktı.

PAYLAŞ