İlginç yaklaşım: Sempatik olmasaydı kırmızıyı yemişti

Futbol yorumcusu Mehmet Demirkol, Emre Mor'un Türkiye-Ukrayna maçındaki agresif tavırlarını eleştirdi. Demirkol, "Sempatik ve küçük olmasaydı kırmızı kart yemişti." dedi.

Mehmet Demirkol, Türkiye - Ukrayna karşılaşmasının devre arasında NTV Spor'da yayınlanan 90+ programında değerlendirmelerde bulundu.

Demirkol ilk yarıda şunları söyledi:

"OYNAMADIK"

"Oyunu kurmuyoruz, sürekli ileri vuruyoruz. Kuracak oyuncu da yok arkada. Hiçbir şey oynayamadık. Kale vuruşu yaparken rakip, ilerde stoperleri kapatıyoruz. Neden?"

"Emre Mor, 4-4-2'nin sağ kanadını oynayamaz. Hakan sol kanadı hiç oynayamaz."

"Ömer Toprak'ın milli takımda hiç iyi oynadığını görmedim. Bugün de ciddi hatalar yapıyor. Saçma bir penaltı yaptırdı."

"Yasin'i ya da Volkan'ı sola alıp Hakan'ı merkeze çekmek dışında bir oyun planı gözükmüyor."

"Son dönemde değil, bayadır uzun dönemde seyrettiğim en kötü milli takım. Hiçbir şey belli değil. Ne yapmaya çalıştığımız belli değil. Rakip istediği gibi oynuyor. Hocanın planı değiştireceğini düşünüyorum. Hakan'ı mutlaka merkeze çekmeli."

"ÖMER ÇOK KÖTÜ"

"Ömer Toprak maalesef çok kötü. Hiç iyi olmadı ama bugün daha da kötü."

Demirkol'un maç sonu yorumu ise şöyleydi:

"İkinci yarının başındaki değişiklikler de tartışılır. Kaan, Tolga ve Ozan'la top yapmak yine mümkün olmadı."

"İş asıl Volkan oyuna girdiğinde değişti. Oyunun kurulumunda Hakan'dan faydalanabilirdik. Dikkatli seyirciler tespit etmişlerdir. Sol kanatta Hakan'a atılan toplarda hemen eriyor top. Hakan'ın direkt oyunun kurulumuna katkı yapması lazım."

"SEMPATİK OLMASA KIRMIZI"

"Emre Mor'un oyunla ilgili öğrenmesi gereken şeyler vardır ancak saha içerisindeki davranışıyla ilgili de çok şeyler öğrenmeli. Bu kadar küçük ve sempatik olmasa kırmızı kart görürdü. Bunlar olmaz. Umarım Dortmund'da düzelir."

"Beraberlik kötü bir sonuç değil. Özellikle bu oyundan sonra değil."

PAYLAŞ