İlişkiler düzlüğe çıktı! Taziye mektubu gönderdiler

İki ülke arasında imzalanan anlaşması sonrası İsrail, Türkiye'ye desteğini göstermek adına Gaziantep'teki terör saldırısı nedeniyle taziye mektubu gönderdi.

İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin'in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Gaziantep'teki terör saldırısında hayatını kaybedenler için taziye mektubu gönderdiği bildirildi.

"BAŞSAĞLIĞI VE ACİL ŞİFA DİLEKLERİMİZİ İLETİN"

İsrail Cumhurbaşkanlığı Ofisi'nden yapılan yazılı açıklamada, Rivlin'in, "İsrail halkı da benimle birlikte siz ekselanslarına ve Türk halkına samimi başsağlığı dileklerini gönderiyor. Lütfen, hayatını kaybedenlerin acılı ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifa dileklerimizi iletin." ifadelerini kullandığı belirtildi.

"BU ZOR ZAMANLARDA TÜRK HALKININ YANINDAYIZ"

Rivlin mektubunda devamla şu ifadelere yer verdi:

"Gaziantep'te düzenlenen bu barbarca saldırıda, bir düğün için toplanan birçok masum insanın hayatını kaybettiğini ve yaralandığını duyunca şok olduk ve derin bir üzüntü hissettik. Bu zor zamanlarda Türk halkının yanındayız. Bu olay, kendi hedeflerini gerçekleştirmek için masum insanları öldürmek isteyenlere karşı mücadelede birlik olmamızın hayati öneme sahip olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Halihazırda birçok hayata mal olan bu anlamsız yıkımı ve kanı durdurmak için elimizden gelen tüm yöntemlerle işbirliği yapmalıyız."

PAYLAŞ