'İlk gün' alarmı! Resmen duyuruldu, Ankara'da yasak geldi

Eğitim öğretim yılının ilk ders zilinin çalacağı 19 Eylül günü Ankara'da kamyon, iş makinesi gibi araçlar sabah 06.00 ile 10.30 saatleri arasında trafiğe çıkamayacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının başlayacağı 19 Eylül Pazartesi günü, birimlere ait iş makinelerini 06.00 ile 10.30 saatleri arasında trafiğe çıkarmayacak.

ÖNLEM ALINDI

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, eğitim öğretim yılının ilk ders zilinin çalacağı 19 Eylül günü araç trafiğinin her zamankinden daha yoğun olacağı düşüncesiyle bazı önlemler alındığı söylendi.06.00-10.30 ARASI İŞ MAKİNESİ ÇIKAMAYACAK

Bu kapsamda, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, Çevre Kontrol ve Koruma Daire Başkanlığı ile Kent Estetiği Daire Başkanlığına ait kamyon, iş makinesi gibi araçların sabah 06.00 ile 10.30 saatleri arasında trafiğe çıkarılmayacağı belirtildi. "AĞIR ARAÇLAR TRAFİĞE SOKULMAYACAK"

Açıklamada, ilk gün okula gidişlerde servislerin hizmet vermediği, velilerin genellikle çocuklarını kendi imkanları ve özel araçlarıyla okula bırakmak zorunda kaldıkları hatırlatılarak, şu ifadelere yer verildi:

"Trafiğe ek yük getirecek bu durumu bir nebze de olsa rahatlatmak amacıyla alt ve üstyapı çalışmalarında kullanılan belediyeye veya belediyeye iş yapan taşeron firmalara ait ağır araçlar belirtilen saatlerde trafiğe sokulmayacak. Böylece eğitimin ilk gününde Büyükşehir Belediyesi, trafiğin rahatlamasına katkı sağlamış olacak."

Kaynak: Hürriyet
PAYLAŞ