İncirlik'in kapısından çevrilen Alman vekil Adana'ya kamp kurdu

Alman askerlerini ziyaret için gittiği Adana'daki İncirlik Üssü'nün kapısından çevrilen CDU milletvekili Christian von Stetten, izin çıkana kadar ülkesine dönmeyeceğini söyledi.

İncirlik Üssü'ne sokulmamasına rağmen Almanya'ya dönme niyetinde olmayan milletvekili Christian von Stetten, Alman askerlerini ziyaret edene kadar Adana'da kalacak. Von Stetten, "İzin çıkıncaya kadar Adana'dayım. Türk askerleri beni İncirlik Üssü'nde çok iyi karşıladı. Ama Alman askerleriyle buluşamadım. İzin bekliyorum." dedi.KAPIDAN ÇEVRİLMİŞTİGeçen günlerde özel bir ziyaret için Türkiye'ye giden CDU milletvekili von Stetten, Alman askerleriyle görüşmek için Adana'daki İncirlik Üssü'nün kapısına dayanmıştı. Alman askerlerini ziyaret etmek istediğini kapıdaki nöbetçilere ileten Alman milletvekili, izni olmadığı gerekçesiyle içeri sokulmamıştı.

"HAFTA BAŞINDA ZİYARET İÇİN MÜRACAAT ETMİŞTİ"

İncirlik Üssü'nü ziyaret için Türk makamlarına başvurduğunu belirten von Stetten, kendisine olumlu veya olumsuz bir cevap verilmemesi üzerine üsse geldiğini söylemişti. Kapıdan çevrilen von Stetten, "Milletvekilleri olarak bizlerin askerlerle birebir görüşme hakkımız olmak zorunda. Ben hafta başında ziyaret için müracaat etmiştim" demişti.

Kaynak: Hürriyet
PAYLAŞ