İngiliz bloggerın giydiği kıyafet Yunanistan'da krize sebep oldu!

Yunanistan'ı ziyaret eden İngiliz blogger Adebola Soemimo, giydiği beyaz elbise yüzünden gözaltına alındı. Soemimo konuyla ilgili, "Konu ırkçılık. Benden daha az kıyafet giyen insanlar vardı." ifadelerini kullandı.

Yunanistan'ı ziyaret eden İngiliz blogger, üzerindeki kıyafet yüzünden gözaltına alındığını savunurken, ırkçılık suçlamasında bulundu.

"BENİ MÜZEDEN KOVDULAR"

Adebola Soemimo kişisel Twitter hesabından paylaştığı mesajda, "Bugün Akropolis'e gittim ve muhtemelen uygunsuz kıyafet giydiğim için beni müzeden kovdular" ifadelerini kullanırken bir sonraki mesajında ise, "Şimdi Yunan polisi tarafından asılsız suçlamayla gözaltına alınıyorum. Gözaltında bulunuyorum. Irkçılık zirvede." ifadelerini kullandı.

"BENDEN AZ KIYAFET GİYEN İNSANLAR VARDI"

Gezgin blogger daha sonra serbest bırakıldığını kaydederken, giydiği kıyafet sosyal medya kullanıcıları arasında da tartışma yarattı. Bazıları kıyafeti transparan bulurken, bazı kullanıcılar ise Soemimo'ya destek verdi. Azınlıkça'nın aktardığına göre, "Para ödeyip müzeye girmeme izin vermeleri komik" ifadelerini kullanan İngiliz blogger "Madem sorun vardı neden girmeme izin verdiler. Konu ırkçılık. Benden daha az kıyafet giyen insanlar vardı." diye yazdı.

PAYLAŞ