İngilizcede Eğitiminde Farkındalık için konusarakogren.com

İngilizce eğitimi ilkokul sıralarında hayatımıza girmektedir bu kadar erken yaşlarda İngilizce ile tanışıyor olsak da pek çoğumuzun hala İngilizce dil eğitimi konusunda ciddi problemleri vardır.

İngilizce eğitimi ilkokul sıralarında hayatımıza girmektedir bu kadar erken yaşlarda İngilizce ile tanışıyor olsak da pek çoğumuzun hala İngilizce dil eğitimi konusunda ciddi problemleri vardır. Bu durumun en önemli sebebi ise uzun yıllar yanlış eğitim teknikleri uygulanarak öğretilmeye çalışılan İngilizce eğitim müfredatı ve alanına yeterince hâkim olmayan eğitmenlerdir. İngilizce pek çok kuralları içinde barındıran iyi bir birikim ile konuşma seviyesine gelinebilecek bir dil olsa da doğru eğitim teknikleri kullanılarak zor gibi görülen pek çok konunun büyük bir kolaylık ile altından kalkılabileceği görülmektedir. İngilizce gramer konularından biri olan difference words konusu Türkçe dil bilgisinde karşımıza “diğeri” ya da “diğer” olarak çıkmaktadır.

Diğeri anlamına gelen birden çok kelime bulunuyor da olsa önlerinde kullanıldıkları kelimelerin cümle içindeki durumlarına göre farklılık göstererek kullanılmaktadır. Eğer ki diğeri anlamına gelecek olan kelime tekil bir kelimenin önünde kullanılacak ise “another” şekli ile karşımıza çıkarken, kendinden sonra gelen kelime çoğul anlam ifade ediyor ise “other” şekline dönüşmektedir. Bu kelimelerin sıfat ya da zamir olan kelimeler ile ayrı ayrı olarak kullanım alanları bulunmaktadır. Aslına bakarsanız bu konu İngilizce gramer dediğimiz bölümün en kolay konularından biri durumundadır buna rağmen bile eğer ki Türkçe dil bilgisi konularına vakıf olunmamış ise bu konuda bile oldukça zorluk çekilebilmektedir. Bu sıkıntıların yaşanmaması adına öncelik ile dil eğitimine başlamadan Türkçe dil bilgisi kurallarının üzerinden hatırlamak adına bir kez geçilmelidir.

Gramer eksikliği giderilirken çoğu zaman kursiyerlerin unuttuğu fakat kesinlikle ihmal edilmemesi gereken bir konu olan kelime bilgisi konusunun üzerinde ciddiyet ile durulmalı ve ezberinde zorluk çekilen kelimeler bol bol tekrar edilerek pekiştirilmesi sağlanmalıdır. Kelime bilgisinde eksikliklerin giderilebilmesi için İngilizce kelime quizi yöntemi uygulanabilir. Her seviye için farklı farklı olarak düzenlenmiş olan bu kelime testleri sayesinde yeni öğrenilen kelimeler hafızaya daha da kolay alınmış olacaktır. Bir de gün içinde belli tekrarları yapıldıktan ve zaman zaman da yine kelimelerin kullanımı gerçekleştirildikçe bu kelimeler artık hafızadan çıkarılamayacak kadar öğrenilmiş olacaktır.

Quizler İngilizce öğrenen bir kişinin İngilizcesini ilerletmesinde oldukça avantaj sağlayacak çalışma şekilleridir. Gramer eğitimi alınırken yanı sıra da kelime ezberinin üzerine de eğilmek İngilizce öğrenen bir kişi için oldukça iyi bir öğrenme yöntemi olacaktır. Çünkü gramer ile kalıpları öğrene bilirsiniz fakat o kalıplar ile neyi anlattığını bilmediğiniz cümleleri kurmanız sizlere herhangi bir fayda sağlamayacaktır. Fakat öğrendiğiniz dilde günlük hayatta kullandığınız kelimelerin karşılığını öğrenmeye başlayıp gramer kalıplarına uyguladığınızda İngilizce eğitimi daha da eğlenceli hale gelecektir. En azından ne konuştuğunuzu ne ifade ettiğini bilerek konuşacaksınız.

Konuşarak öğren olarak bizler bu zamana kadar 21 bin kişi için İngilizceyi hayatlarından sorun olma konumundan çıkarmış durumdayız. Sizler de kariyeriniz ve hatta eğitiminiz için gerekli olan İngiliz dilini öğrenmek istiyorsanız ve bu konuda kararlı iseniz www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-kisa-sozler/ bizler ile iletişime geçmeyi ihmal etmeyin. Gün içinde sizlerin belirleyeceği saatlerde 10 ile yarım saatlik zaman dilimlerinden dilediğiniz bir süre de alanında oldukça ustalaşmış ve ana dilleri İngilizce olan eğitmenlerimiz ile eğitimlerinize ve pratiklerinize devam edin. Yabancı dilinizdeki gelişmeyi kendiniz takip edin. Böylece sizler için de diğer 21 bin kursiyer gibi İngilizce hayatınızın sorunu olmaktan çıksın. Eğer ki sadece pratiğe ihtiyacım var diyorsanız bu sistem sizler için de oldukça verimli bir eğitim hizmeti sağlamaktadır. Yeter ki isteyin.

PAYLAŞ