İngilizler, Fenerbahçeli yıldıza ateş püskürdü

Fenerbahçe'nin Slovak stoperi Martin Skrtel, milli maçta İngiliz futbolcu Harry Kane'e yaptığı müdahalenin ardından Ada basınından ağır eleştiri aldı.

2018 Dünya Kupası Elemeleri maçında Slovakya ile İngiltere karşı karşıya geldi. Karşılaşmaya Skrtel'in Harry Kane'e yaptığı sert faul ve gördüğü kırmızı kart vurdu.

Mücadelenin 57. dakikasında önünde yere düşen Harry Kane'in ayak bileğine korkunç bir şekilde basan Martin Skrtel izleyenlerin kanını dondurdu.

İNGİLİZLER TEPKİLİ

Bu sert hareketinin ardından ikinci sarı kartını görerek oyundan atılan Skrtel'e, İngiliz medyasında büyük tepki var.

İngilizler, maç boyu agresif bir oyun ortaya koyan Skrtel'in 57. dakikaya kadar sahada kalmasını şaşırtıcı olarak niteledi.

SKRTEL'E ATEŞ PÜSKÜRDÜLER

BBC, Times, Daily Mail, Fox Sport gibi İngiliz medyasının en büyük kuruluşlarının yazar ve yorumcuları Skrtel'e ateş püskürdü. İşte Slovak oyuncu için yapılan bazı yorumlar:

Fox Sports: 'Martin Skrtel'den Harry Kane'e çirkin hareket'

BBC yazarı Phil McNulty: 'Martin Skrtel gerçekten hakedilmiş bir kırmızı kart gördü. Çıkarken de hakemin elini sıktı. İlginç bir görüntüydü.' dedi.

"LIVERPOOL, JÜRGEN KLOPP'UN HEYKELİNİ DİKMELİ"

ESPN yazarı Richard Jolly ise 'Liverpool, Martin Skrtel'i sattığı için Jürgen Klopp'un heykelini dikmeli' yorumunda bulundu.Fenerbahçeli Martin Skrtel, İngiltere Maçında Kırmızı Kart Gördü

PAYLAŞ