İşçilerine sigarayı bıraktırmak için bulduğu yöntem dikkat çekti

Manisa'nın Soma ilçesinde kömür ticareti ile uğraşan Hasan Hüseyin Çamzeybek, sigarayı bırakan işçilerine 100 TL prim veriyor.

Manisa'nın Soma ilçesinde yıllardan bu yana kömür ticareti ile uğraşan Hasan Hüseyin Çamzeybek, 2002 yılından bu yana sigaraya karşı açtığı savaşa dur durak vermeden devam ediyor.

KENDİSİ 1985'TE BIRAKTI

14 yılda yaklaşık 70'e yakın çalışanını teşvik sağlayarak sigarayı bıraktıran Hasan Hüseyin Çamzeybek, sigaranın sağlığa çok büyük zararının olduğunu kendisinin de bir dönem içtiği sigarayı 1985 yılında bıraktığını vurguladı.

70 ÇALIŞANA DA BIRAKTIRDI

2002 yılında sigara ile mücadeleye başlayan ve ilginç bir yöntem seçerek yanında çalıştırdığı işçilere sigarayı bırakmaları halinde 100 TL'lik prim verdiğini vurgulayan Çamzeybek bu sayede 70'e yakın çalışanına sigarayı bıraktırdığını belirtti.

"AİLELERİ TEŞEKKÜR EDİYOR"

Çamzeybek açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bu iş yerinde sigarayı bırakanlara aylığından hariç 100 TL prim verilir. Bu zamana kadarda bu sayede sigarayı 70'e yakın kişiye bıraktırdım. Bu işçilerin ailelerinden de bana teşekkür geliyor. Bundan sonrada mücadelemize devam edeceğiz."

"EVİN KİRASI ÇIKIYOR"

Çamzeybek, "Yanımda çalışan işçiler hem sigarayı bıraktı onun karına girdi. Hem de benden 100 TL maaşlarından başka prim alıyorlar. Bu sayede evin komple kirası çıkmış oluyor. Sağlık yönü de hariç. Ben şu anda yaklaşık 10 km yürüyüş yapıyorum. Hiç bir sıkıntım da yok. Sigara içenlere de tavsiyem, sigarayı hemen bıraksınlar. Çünkü hiçbir şeye faydası yok. Faydası olmadığı gibi içene de içmeyene de herkese zararı var" dedi.

İŞÇİLER UYGULAMADAN MEMNUN

İşçiler ise uygulamadan çok memnun kaldıklarını belirterek herkese sigarayı bırakmaları tavsiyesinde bulundular.

PAYLAŞ