IŞİD ne var ne yok bırakıp kaçıyor! 5 köy daha ÖSO'nun elinde

Türkiye sınırındaki Cerablus ve Çobanbey bölgelerinde terör örgütü IŞİD'de karşı operasyonlarını sürdüren Özgür Suriye Ordusu güçleri, 5 köyü daha alıp ilerleyişini devam ettirdi.

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçleri, Suriye'nin kuzeyinde Türkiye sınırındaki Cerablus ve Çobanbey bölgelerinde terör örgütü IŞİD'den 5 köyü alarak ilerleyişini sürdürdü.

Halep ilinin kuzeyindeki Cerablus'ta geçen salı ilçe merkezine hakim olan ÖSO, bölgenin güneybatısında Elvaniye, Kamir (Haymar) ve Aşağı Karakuyu köylerini IŞİD'den aldı.

MAYIN VE PATLAYICI TEMİZLİĞİ YAPILIYOR

Muhalifler, Türkiye sınırında Gaziantep'in Elbeyli ilçesinin karşısında yer alan Çobanbey ilçesinde de Memili (Tel Atiya) ve Hacac köylerini ele geçirdi. ÖSO güçleri, köylerde mayın ve patlayıcı temizliği yapıyor.

İLERLEYİŞ DEVAM EDECEK

AA muhabirine bilgi veren ÖSO komutanları Cerablus'un batı ve güneybatısı ile Çobanbey'deki ilerleyişlerinin devam edeceğini bildirdi. Diğer taraftan, Cerablus'ta hayatın normale dönmeye başlamasıyla IŞİD militanlarından kaçan bölge halkının evlerine dönüşü sürüyor.

TÜRK KIZILAY'I HALKIN YARALARINI SARIYOR

Dün ilçeye ulaşan Türk Kızılayı, halka sıcak yemek dağıtmaya başlamıştı. Bölge sakinlerine gıda ve giysi yardımları ile Kurban Bayramına yönelik destek paketleri hazırlayan Türk Kızılayı, yol güvenliğinin artmasıyla insani yardımlarını on binleri içine alan daha geniş bir kitleye ulaştıracak.

PAYLAŞ