IŞİD'e çok ağır darbe! Ortak operasyonda öldürüldü

ABD Özel Kuvvetleri ve Irak Kürt Bölgesel Yönetimi anti terör timleri tarafından yapılan ortak operasyonda DAEŞ'in sözde doğal kaynaklar sorumlusu öldürüldü.

ABD Özel Kuvvetleri ve Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Güvenlik Ajansı'na bağlı anti terör timleri tarafından, bugün, yapılan ortak operasyon sonucu terör örgütü DAEŞ'in sözde doğal kaynaklar sorumlusu ile yardımcısının öldürüldüğü bildirildi.

YAZILI AÇIKLAMA YAPILDI

Güvenlik Ajansı tarafından yapılan yazılı açıklamada, "ABD Özel Kuvvetleri ve Güvenlik Ajansı'na bağlı anti terör timlerinin ortak operasyonu sonucu, Haci Hamid olarak tanınan Sami Casım Muhammed el-Cuburi adındaki DAEŞ'in üst düzey sorumlusu ve yardımcısı öldürüldü." denildi.

ÖRGÜTÜN DOĞAL KAYNAKLARINDAN SORUMLUYDU

Ortak operasyonun Irak-Suriye sınırı üzerinde ve örgütün kontrolündeki Kaim ilçesinde gerçekleştirildiği bilgisinin paylaşıldığı açıklamada, söz konusu öldürülen üst düzey militanın örgütün doğal kaynaklar sorumlusu olduğu ifade edildi.

2014 YILINDAN BERİ IŞİD'İN ELİNDEYDİTerör örgütü DAEŞ, Irak'ın batısında yer alan Enbar iline bağlı Kaim ilçesini Haziran 2014 tarihinden bu yana elinde tutuyor.

PAYLAŞ