İsrail Askerine Kafa Tuttuğu İçin Hanzala Cesaret Ödülü Alan Filistinli Kız, Gözaltında

İsrail askerlerine yumruğunu göstererek kafa tuttuğu için İstanbul'da Hanzala Cesaret Ödülününe layık görülen 16 yaşındaki Ahed et-Temimi, gözaltına alındı.

İsrail askerlerinin, daha önce cesur tavrı nedeniyle İstanbul'da "Hanzala Cesaret Ödülünü"ne layık görülen 16 yaşındaki Ahed et-Temimi'yi gözaltına aldığı bildirildi.

EVİNE BASKIN DÜZENLENDİ, GÖZALTINA ALINDI

Filistin Halk Direniş Komiteleri'nden aktivist Hilmi et-Temimi, askerlerin bu sabah Ahed et-Temimi'nin Ramallah kentinde ailesiyle yaşadığı eve baskın düzenlediğini ve evi aradıktan sonra Ahed'i gözaltına aldığını söyledi.

Temimi, askerlerin Ahed'i götürdükleri yer hakkında bilgi vermediğini belirtti.

GÖZALTI SEBEBİ HENÜZ BİLİNMİYOR

Ahed'in gözaltı sebebi henüz bilinmiyor. İsrail medyası dün Ahed'in, askerleri evinin önünden kovduğu görüntüleri yayımlamıştı.

"HANZALA CESARET ÖDÜLÜ"NE LAYIK GÖRÜLMÜŞTÜ

"Filistinli cesur kız" olarak bilinen Ahed, 2012 yılında ağabeyi gözaltına alındığında İsrail askerlerine karşı gösterdiği tavır nedeniyle İstanbul'da "Hanzala Cesaret Ödülünü"ne layık görülmüştü.

İSRAİLLİ ASKERLERE KAFA TUTMUŞTU

"İsrail askerine kafa tutan Filistinli kız" olarak dünya gündemine gelen Ahed, Başbakan olduğu dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la da buluşmuştu.

PAYLAŞ