İsrail'den öldürülen Filistinliyle ilgili skandal savunma

İsrail polisi, 5 Eylül'de öldürülen Mustafa en-Nemr isimli Filistilinin ailesine, 'yanlışlıkla' öldürüldüğü bilgisini verdi.

İsrail polisi, 5 Eylül'de hayatını kaybeden Mustafa en-Nemr isimli Filistinlinin ailesine, onu "yanlışlıkla" öldürdüklerini bildirdi.

KAMPA ATEŞ AÇTILAR

Baba Talal en-Nemr, gazetecilere yaptığı açıklamada, İsrail polisinin kendisine oğulları Mustafa'yı Doğu Kudüs'ün Şafat Mülteci Kampı'nda ateş açarak "yanlışlıkla" öldürdükleri bilgisini verdiğini belirtti.

SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Nemr, ayrıca kendisine, oğluna ateş açan askerler hakkında soruşturmanın sürdüğünün söylendiğini ifade etti.

"İNFAZLAR MEŞRULAŞTIRILIYOR"

Hamas hareketine bağlı Milletvekili Ahmed Atvan ise konuya ilişkin açıklamasında, "Kudüs'te yaşanan bu olay ilk değil, son da olmayacak. İki sene boyunca buna benzer birçok olay yaşandı. Buna karşılık İsrail askerlerine yönelik herhangi bir yargılama yapılmadı. İsrail hükümeti bu infazları meşrulaştırmaktadır." değerlendirmesinde bulundu.

'EZMEYE ÇALIŞTI' İDDİASI

İsrail askerleri, 5 Eylül Pazartesi günü Doğu Kudüs'ün Şafat Mülteci Kampı'nda kendilerini ezmeye çalıştığı gerekçesiyle Mustafa en-Nemr ve arkadaşına ateş açmıştı. Nemr'in hayatını kaybettiği olayda, arkadaşı ise yaralanmıştı.

PAYLAŞ