İstanbul'da korkutan yangın! Sabahı alevler karşıladı

Kartal, Yukarı Mahallesi, Üsküdar Caddesi üzerinde bulunan bir türkü evinde yangın çıktı. Ölen ya da yaralanın olmadığı olayda, yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Saat 06.00 sıralarında Yukarı Mahallesi, Üsküdar Caddesi üzerinde bulunan bir türkü evinde, henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Bina kullanılmaz hale gelirken, ölen veya yaralanan çıkmadı.

VATANDAŞLAR BİLDİRDİ

Bir iş merkezinin terasında bulunan türkü evinden alevlerin yükselmesi üzerine vatandaşlar durumu itfaiye ve polis ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen Kartal, Maltepe, Üsküdar, Yakacık itfaiye ekipleri yangına müdahale etti.

ALEVLER SIÇRADI

Yangın, türkü evinin bitişiğinde bulunan başka bir binaya da sirayet edince binada bulunanlar kendi imkanları ile kendilerini sokağa attı. Büyük panik yaşayan bina sakinleri itfaiye ekiplerinin yangını söndürmesini izledi.

NEDENİ ARAŞTIRILIYOR

Yangın nedeniyle sokağa çıkan bazı vatandaşlar ise olayı cep telefonlarıyla görüntüledi. Yaklaşık bir saat süren çalışmaların ardından yangın kontrol altına alındı. İtfaiye ekipleri yangının çıkışı nedenini araştırıyor.

PAYLAŞ