İstanbul'daki operasyonda ele geçirilen silahlarla ilgili kritik detay

İstanbul Sultangazi'de bir eve düzenlenen operasyonda ele geçirilen 4 tabancanın 5 farklı olayda kullanıldığı belirlendi.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 16 Ağustos Salı günü terör örgütü DHKP-C'ye yönelik Sultangazi'de bir eve düzenlediği operasyonda ele geçirilen 4 tabanca ve çok sayıda mermiyi inceledi. İstanbul Kriminal Polis Laboratuvar Şube Müdürlüğü'nce yapılan incelemede tabancaların 5 farklı olayda kullanıldığı belirlendi.

OPERASYON SIRASINDA GÖZALTINA ALINAN ŞAHIS, TUTUKLANDI

Tabancaların bulunduğu evde operasyon sırasında gözaltına alınan M.E. emniyetteki işlemlerinin ardından 2 Eylül Cuma günü adliyeye sevk edildi. M.E. çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.Tabancaların kullanıldığı olaylar ise şu şekilde sıralandı:-24 Kasım 2014'te Ümraniye'de bululnan bir AK Parti mahalle temsilciliğine molotof kokteyli atılması ve ateş açılması.-13 Mart Pazar günü Sultangazi Gazi Kent Ormanı'nda bir otomobilin taranması-09 Nisan Cumartesi günü Sultangazi Tuz Deposu Kavşağında bombalı pankart ve olay yerinde bir boş kovan bulunması,-01 Mayıs Pazar günü TEM Otoyolu Sultangazi mevkisinde su tahliye kanalında piknik tüpüne bağlanmış bombalı pankartın çevresinde 9 boş kovanın bulunması olayı-27 Haziran Pazartesi günü Sultangazi'de bir otomobile ateş edilmesi olayı.

PAYLAŞ