İsviçreliler havlu attı: Hayaller bitti

İsviçre basını, Fenerbahçe karşısında 3-0'lık mağlubiyet alan Grasshoppers'ın turu kaybettiğine dikkat çekti, "Tüm hayaller yitirildi." ifadeleri kullanıldı.

İsviçre basını, Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi play-off turu ilk maçında Grasshoppers'ı 3-0 mağlup etmesine geniş yer ayırdı.

Grasshoppers'ın gruplara çıkma umudunun büyük ölçüde tükendiği görüşünde birleşen İsviçre basını, Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Advocaat'ın da iyi bir başlangıç yaptığını vurguladı.

Fenerbahçe'nin galibiyetiyle ilgili İsviçre basınında öne çıkan haberler şöyle:

Blick: Aatif Chahechouhe'nun 4. dakikada attığı gol, Grasshoppers'a soğuk duş aldırdı. Kesin olan bir şey var, Grasshoppers'ın turu geçmesi için Zürih'te büyük bir efor sarf etmesi gerekiyor.

"TÜM HAYALLER BİTTİ"

Le Matin: Grasshoppers, İstanbul'da tüm hayallerini yitirdi

Der Bund: Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Advocaat başarılı bir başlangıç yaptı. UEFA Avrupa Ligi'nde grup maçları büyük ihtimalle Grasshoppers olmadan gerçekleşecek.

"KALİTE FARKI ORTADAYDI"

Neue Zürcher Zeitung: Grasshoppers tecrübe eksikliğini gördü. İki takımın oyuncuları arasındaki kalite farkı apaçık ortadaydı. Belki de Grasshoppers'ın tüm konsantrasyonunu lige vermesi için bu sonuç daha iyi oldu.

SON DAKİKA HABERLER İÇİN TIKLAYIN
PAYLAŞ