İzmirli model, babasının yolunda ilerliyor

Babası doktor, annesi eczacı olan İlayda Gerdan, babasının meslektaşı olmak istediğini belirterek "Gelecekte çok başarılı bir plastik cerrah olmak istiyorum" dedi.

İzmir'deki Hakan Hekimoğlu Model Ajansı'nın güzellerinden İlayda Gerdan, podyumun yanı sıra doktor olan babasının meslektaşı olma yolunda emin adımlarla yürüyor.

İLKÖĞRETİMİ ŞANLIURFA'DA BİTİRDİ

Babası doktor, annesi eczacı olan İlayda Gerdan'ın kendisi de Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi ikinci sınıfta eğitim görüyor. İlköğretimini babasının görev yeri Şanlıurfa'da tamamlayan İlayda Gerdan, küçüklüğünden beri sanata da ilgi duyduğunu söyledi.

FLÜT ÇALIYOR, HALK OYUNU OYNUYOR

İlayda Gergan ilkokulda müzik öğretmeninden görüp heveslenerek yan flüt çaldığını, ortaokulda halk oyunlarına merak sardığını, Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'daki ulusal bir festivale bile katıldığını anlattı.

BAŞARILI BİR PLASTİK CERRAH OLMAK İSTİYOR

O dönemde modern dans gösterileri yaptığını, lisede salsa ve bachata eğitimi aldığını belirten İlayda Gerdan, yabancı dilini geliştirmek için üç ay da İngiltere'de kaldığını kaydetti. İlayda Gerdan, "Gelecekte çok başarılı bir plastik cerrah olarak hem ülkemde hem yurtdışında tanınmayı ve doktorluk hayatımın yanı sıra sanatta da başarılara imza atmayı istiyorum. Dünyayı dolaşmak da hayallerim arasında" dedi.

PAYLAŞ