Jet hakim 5.5 saatte rekor kırdı! Liste çerçeveden taştı

İzmir 7. Asliye Ceza Mahkemesi hakimi Mehmet Şahiner, 106 dava dosyasına baktığı bir günde, davaların 47'sini karara çıkartırken, tüm davaları 5.5 saatte bitirdi.

İzmir 7. Asliye Ceza Mahkemesi hakimi Mehmet Şahiner, bir günde 106 dava dosyasına baktı. Şahiner, yarısı gıyabi yakalama dosyaları olan davaların 47'sini karara çıkartırken, tüm davaları 5.5 saatte bitirdi.

DAVA LİSTESİ ÇERÇEVEDEN TAŞTI

Bayraklı Adliye Sarayı'nda, Asliye Ceza Mahkemesi'nde yapılacak olan duruşma listesini görenler şaşkınlığını gizleyemedi. Duruşma salonu, girişinde bulunan çerçeveye asılan ve vatandaşların oturduğu koltuklardan taşan listeye, merak eden herkes gelip baktı.

5.5 SAATTE 106 DAVAYI BİTİRDİ

Hakim Mehmet Şahiner, sabah saat 09.00 sıralarında 106 tane dava dosyasına bakmak için duruşmaya başladı. Yarısından çoğu 2008 yılından bu yana sürmekte olan davalarında bulunduğu gıyabi tutuklama ve tutuklularında bulunduğu dava dosyalarını, bir saatlik öğle tatilinin ardından saat 14.30'da bitirdi. Yaklaşık 5.5 saatte, listede asılı bulanan 106 davayı sonlandırdı.

"GIYABİ DOSYALARIN YARGILAMA SÜRESİ 2 DAKİKA"

Hakim Şahiner, dün görülen dosyalardan 47'si hakkında karar verdi. 7. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Mehmet Şahiner, uzun yıllardır Türkiye'nin çeşitli illerinde hakimlik yaptığını, dün bakılan dosyaların yarısının haklarında gıyabi tutuklama kararı verilen dosyalar olduğunu, gıyabi dosyaların her birinin yargılama süresinin 2 dakikayı bulduğunu, bu dosyalara, sanığın bulunamadığına ve duruşma günü verdiklerini, aynı günde tutuklu sanıklarında yargılandığı davalara baktığını söyledi.

PAYLAŞ