Josef de Souza planı tamam! Başkan rotayı çizdi

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, 8 milyon Euro'ya transfer edilen Josef de Souza'yı aynı paraya Çin Ligi'ne satmayı düşünüyor.

Fenerbahçe'de Dick Advocaat'ın göreve getirilmesiyle kadroya giremeyen Josef de Souza ile ilgili karar verildi. Transfer döneminin son günlerinde kendisi için gelen düşük teklifleri reddeden Aziz Yıldırım'ın Brezilyalı futbolcuyu verdiği paraya satmak istediği aktarıldı.

BURAK 8 MİLYONA SATILMIŞTI

Bunun için en uygun piyasanın Çin olduğunu düşünen Yıldırım, Galatasaray'ın Burak Yılmaz'ı Çin'e satışındaki yolu izleyecek. Hatırlanacağı üzere sarı kırmızılılar o dönemde FFP'ye vereceği savunma için milli futbolcuyu satma kararı almıştı. Burak'ın transferinden 8 milyon Euro alan sarı kırmızılılar bu paranın 1 milyon Euro'sunu anlaştıkları menajere ödemişti.

ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Fenerbahçe yönetiminin de Josef de Souza transferinde aynı yolu izleyeceği aktarılırken çalışmaların başladığı ifade edildi. Sarı lacivertliler bu hamleyi sadece Brezilyalı futbolcu için değil takımdan göndermek istediği diğer futbolcular için de kullanacak.

Hatırlanacağı üzere Fenerbahçe, Josef de Souza transferi için Brezilya kulübü Sao Paulo'ya 8 milyon Euro ödemişti.

PAYLAŞ