Kaçıracaktı, enselendi! Gümrükte yakalanan 50 kolinin sırrı çözüldü

FETÖ operasyonu kapsamında Ambarlı Limanı'nda gerçekleştirilen aramada ABD'ye gönderilmekte olan 50 koli ele geçirildi. İçinden hesap cüzdanları, Gülen'in fotoğrafları, D serisi 1 dolar çıktı.

İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/ PDY'nin yurtdışına nakit para ve eşya kaçırmasını engellemek için gümrük kapılarında denetimi sıklaştırdı.

50 KOLİ EŞYADAN NELER ÇIKTI NELER

Ambarlı Limanı'nda yapılan operasyonda, ABD'ye gönderilmek üzere bir lojistik firmasına teslim edilen 50 koli eşya incelemeye alındı. Kolilerde banka hesap cüzdanları, hard-diskler, flaş bellekler, hafıza kartları, çok sayıda dijital malzeme, terör elebaşı Gülen'in fotoğrafları, D serisi 1 dolar, eski emniyet amiri Serhat Soydan'a ait Emniyet Genel Müdürlüğü'nden verilmiş takdirname ve Taraf Gazetesi'nin Sivil Darbe Günlükleri manşetinin yer aldığı nüshası bulundu.

EŞYALARI GÖNDEREN DE BULUNDU

Eşyaları gönderen kişinin, Soydan'ın eşi Özgür Nurdan Soydan olduğu belirlendi. Serhat Soydan'ın, FETÖ üyeliğinden aranan Emre Uslu'nun 2001 yılında yurtdışına eğitime giderken kendisine kefil olan kişi olduğu öğrenildi. (Kaynak: Habertürk)

PAYLAŞ