Kahraman şehidin babası konuştu! Meydanlar gözyaşlarını tutamadı

Taşdelen Meydanı'ndaki demokrasi nöbetine katılan Şehit Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir'in konuşması sırasında vatandaşlar duygulu anlar yaşadı.

Şehit Ömer Halisdemir'in babası Hasan Hüseyin Halisdemir ve Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Taşdelen Meydanı'ndaki "Demokrasi Nöbeti"ne katıldı.

Programda Ömer Halisdemir'i anlatan kısa bir film gösterildi.

Poyraz, konuşmasında Milli Eğitim Bakanlığına devredilen ve Şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in adı verilen okulun, yeni eğitim-öğretim yılından itibaren hizmet vereceğini açıkladı.

HASAN AMCA'YA EVLAT OLMAYA VAR MIYIZ?

Taşdelen Meydanı'nda toplananlara, "Hasan Amca'nın şehit oğlu Ömer'in yerine Hasan Amca'ya evlat olmaya var mıyız?" diye soran Poyraz'a vatandaşlar da "Evet" yanıtını verdi.

Poyraz, Şehit Ömer Halisdemir'in unutulmayacağını belirterek, "İnşallah ismini verdiğimiz o okullardan nice güzel nesiller, nice güzel evlatlar yetişecek. Bugünlerde erkek evladı doğuran anneler 'Ömer' ismini verecek. Onun katlettiği teröristler lanetle anılacak. " diye konuştu.

"ÇOK MUTLUYUM"

Hasan Hüseyin Halisdemir de konuşmasına meydandakilerin "Hepimiz Ömer Halisdemiriz" sloganlarıyla başladı.


Halisdemir, "Ben, Ömer Halisdemir'in babası olarak devletine, milletine, bayrağına sahip çıktığı için, evladım bu namussuz darbecileri tek kurşunla vurduğu için çok mutluyum, evladıma çok teşekkür ederim." dedi.

"ÇOCUĞUM, DEVLETİNİ MİLLETİNİ SEVEN BİR ÇOCUKTU"

Ömer Halisdemir'in 20 yıllık askerliğini güneydoğuda, Kuzey Irak'ta, Afganistan'da geçirdiğini anlatan Halisdemir, şunları söyledi:

"Rahmetli çocuğum, çok güçlü, çalışkan, devletini, milletini seven bir çocuktu. Çarşamba günü tekrar yurtdışına 6 aylığına gidecekti. Özel Kuvvetler'den, arkadaşlarından aldığımız ifade 'Müsterih olun, intikamını aldı'... Üzerindeki kendine ait beylik silahıydı, kendi silahını almamıştı. O haini vurduktan sonra 3-5 kişi daha vurmuş, tabii ne kadar gücü yeterse, sonra şehit olmuştur. O tek kurşunu ABD'deki o sakallı hocaya da attı. Ben ona 'Hoca' demiyorum, ismiyle konuşmuyorum, sadece 'O hain' diyorum."

"ONUN YERİNE NÖBET TUTUYORUM"

Halisdemir, rüyasında oğlunun kendisine nöbette olduğunu söylediğini aktararak, "1 ay oluyor cuma gününden beri, 1 aydır ben onun yerine nöbet tutuyorum. Kendisi de nöbet tutuyor." diye konuştu.

Hasan Halisdemir, bütün annelerden çocuklarına sahip çıkmalarını ve onları iyi yetiştirmelerini istedi.

Meydandaki vatandaşların Hasan Halisdemir'in konuşması sırasında duygulu anlar yaşadığı görüldü.

PAYLAŞ