Kanun Hükmünde Kararname ünlü mafya babasına da yaradı

Bolu cezaevinde yatan Alaattin Çakıcı Kanun Hükmünde Kararname'nin ardından tahliye olabilmek için avukatı aracılığıyla Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurdu.

Bolu'da F Tipi Cezaevi'nde yatmakta olan Alaattin Çakıcı'nın Bakanlar Kurulu tarafından yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname kapsamında tahliye olabilmesi için avukatı Can Sevinç, gerekli belgeleri Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdi.

AVUKATI BELGELERİ TESLİM ETTİ

Bakanlar Kurulu kararı tarafından mahkümların erken tahliye olmasını öngören Kanun Hükmünde Kararname'nin yayınlanmasının ardından avukat Can Sevinç, geçen ay Bolu'ya nakledilen Alaattin Çakıcı'nın tahliye olabilmesi için hazırladığı belgeleri Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim etti. Sabah saatlerinde F Tipi Cezaevi'ne gelen Sevinç bir süre Çakıcı ile görüştü. Çakıcı'nın akrabaları ve dostlarının da çeşitli illerden Bolu'ya doğru yola çıktığı öğrenildi.

"TAHLİYESİNE HİÇBİR ENGEL YOK"

Müvekkili olan Çakıcı'nın belgelerini savcılığa sunduklarını belirten Sevinç, "Alaattin Çakıcı'nın tahliye olmasına hiç bir engel yok. Şu an görüşmelerimiz sürüyor. Dosyaların cezaevine gelmesini bekliyoruz" dedi.

PAYLAŞ