Kararı sabah duyan vatandaşlar fırınlara akın etti

Yüksekova'da gece saatlerinde sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin ardından, vatandaşlar sabah erken saatlerde açık fırınlara akın etti.

Hakkari ilinin Yüksekova ilçesinde gece saatlerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Kararı sabah erken saatlede alan vatandaşlar, ekmek alabilmek için fırınlara koştu.

POLİSLER VATANDAŞLARA UYARIDA BULUNDU

Yüksekova'da saat 01.30'da sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinden sonra ilçe sakinleri sabahın erken saatlerinden itibaren açık olan fırınlara koştu. İlçede sadece ellerinde ekmek poşeti bulunanların olduğu gözlenirken, polis ekipleri zırhlı araçlarla cadde ve sokaklarda dolaşarak halktan dışarı çıkmamaları için sık sık uyarıda bulundu.

"3 GÜN SÜREYLE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ"

Hakkari Valiliği sokağa çıkma yasağı ile ilgili şu açıklamayı yaptı: "İlimiz Yüksekova İlçesi'nde meydana gelebilecek terör olaylarının engellenmesi, bölücü terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesi, asayiş ve huzur ortamının, kamu düzeni ile vatandaşın can ve mal güvenliğinin korunması amacıyla 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11C maddesi gereğince, İlimiz Yüksekova İlçesi Mülki sınırları içerisinde 24 Ağustos 2016 günü saat 06.00'dan geçerli olmak üzere 3 (üç) gün süreyle sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş olup, ilimiz Yüksekova İlçesine giriş-çıkışlar da yasaklanmıştır."

PAYLAŞ