Kardeşi FETÖ'den tutuklanan AK Partili Başkan istifa etti

Gümüşhane'nin Şiran ilçesi AK Parti İlçe Başkanı Bekir Kara, kardeşinin FETÖ kapsamında tutuklanması üzerine görevinden istifa etti.

AK Parti İl Başkanlığında basın toplantısı düzenleyen Bekir Kara, 2008 yılından bu yana AK Parti Şiran İlçe Başkanlığı görevini yürüttüğünü ifade etti. Görev yaptığı süre içerisinde yerel seçim, referandum, genel seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimi geçirdiğini belirten Kara, "Allah'a şükürler olsun ki her seçimimizde ilçemizde partimizin oyunu hep artırdık. Teşkilat olarak tüm birimlerimizle bugüne kadar koordineli biçimde çalıştık." dedi

"HEPSİNİ ALLAHIM KAHHAR İSMİYLE KAHREYLESİN"

Kara, şöyle devam etti:

Millet olarak bu darbeye gerekli en güzel cevabı verdik.Günlerce Demokrasi nöbetimizi tuttuk. Allah'a şükür ki başta Cumhurbaşkanımızın feraseti ve milletimiz inde dik durmasıyla bu darbeyi püskürttük. Allah inşallah böyle günleri bizlere tekrar yaşatmasın. Bize bu kara geceyi yaşatan FETÖ terör örgütünü de başta elebaşı Fetullah Gülen olmak üzere hepsini Allahım Kahhar ismiyle kahreylesin. Darbe gecesi yaşanan olaylarda şehit olan kardeşlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum" dedi."BANA BİR İLİŞKİM KALMADI DEDİ"

Bu süreç kapsamında kardeşi Abdullah Kara'nın FETÖ kapsamında gözaltına alınarak tutuklandığını belirten Kara "Ben 17-25 Aralık 2013 süreci sonrasında kendisiyle konuştum ve uyardım. Bana 'bunlarla herhangi bir ilişkim kalmamıştır' cevabını verdi. Ben kendisinin suçsuz olduğuna inanıyorum. Takdir mahkemelerimizindir. Allah'a binlerce kez şükürler olsun ki ben ve teşkilatım 17-25 Aralık süreci sonrasında Cumhurbaşkanımızdan aldığımız işaretle topyekün bir şekilde bu yapı ile mücadele ettik. O anlamda bugün içim çok rahat. Bu haklı mücadelemize de tüm Şiran halkı ve eş, dost herkes şahittir. Bugün geldiğimiz noktada Sayın Bakanımız Fikri Işık Bey'in de tavsiyesi ve desteğiyle bende bir insiyatif alarak partimin, teşkilatımın ve şahsımın bu süreçte en ufak bir zarar görmesini istemiyorum. Buna ilaveten Kardeşimle ilgili adli sürecinde sağlıklı yürütülmesi için bugün itibari ile AK Parti Şiran ilçe Başkanı olarak görevimden istifa ediyorum" ifadelerini kullandı.

"BU DAVA MİLLETİMİZİNDİR"

2008 yılından bugüne görevde bulunduğunu hatırlatan Kara "Rabbim bu hareket içerisinde 8 yıl boyunca ilçeme hizmet etmeyi bize nasip etti. Rabbime şükürler olsun bu hareket, bu yol, bu dava milletimizindir. Biz dün oluğu gibi bugünde, yarında ve gelecekte de her daim Partimizin kurucusu, Liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın, Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'ın izinde yürümeye sonuna kadar devam edeceğiz. Ben değil, biz anlayışıyla ortak hareket ederek partimizi bugünlere getirdik. Biz hizmet adamıyız. Bugünden sonra da partimiz bizi hangi göreve uygun görürse o görevi elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Yegane talebim haklarınızı helal etmenizdir. İstemeden kalbini kırdığım bir kardeşim varsa haklarını helal etmesini diliyorum. Benden yana bir hakkım geçmişse tüm kardeşlerime hakkımı helal ediyorum. Benden sonra görevi devralacak yeni ilçe başkanımıza ve ekibine şimdiden başarılar diliyorum" diye konuştu.

PAYLAŞ