Kaset soruşturmasında önemli karar

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü, kaset soruşturması kapsamında, FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 96 kişinin mal varlıklarına el konuldu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal ve bazı eski MHP milletvekillerine ait olduğu ileri sürülen görüntülerle ilgili soruşturma kapsamında, Fetullahçı Terör Örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 96 kişinin mal varlıklarına tedbir konuldu.

GÖRÜNTÜLERLE İLGİLİ SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Edinilen bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Antalya Milletvekili Baykal ve bazı eski MHP milletvekillerine ait olduğu ileri sürülen görüntülerle ilgili soruşturmada, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 96 kişinin mal varlıklarına tedbir konulmasını talep etti.

96 KRİTİK İSMİN MAL VARLIKLARINA EL KONULACAK

Talebi değerlendiren Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, FETÖ elebaşı Gülen, eski İstihbarat Dairesi Başkan Yardımcıları Recep Güven, Ayhan Falakalı ve Coşkun Çakar, aynı dairenin eski Şube Müdürleri Ali Özdoğan ve Yunus Yazar, geçmişte aynı şubede görev yapan Komiser Yardımcısı Enes Çiğci, "Emniyet imamı" olduğu iddia edilen Osman Hilmi Özdil, eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi Başkanı Ömer Altıparmak'ın da aralarında bulunduğu 96 şüphelinin mal varlıklarına tedbir konulmasına karar verdi.

Şüphelilerin mal varlıklarına, Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 128. maddesi kapsamında tedbir konulması kararı alındı.

MAL VARLIKLARI HAKKINDA TASARRUFTA BULUNAMAYACAKLAR

Karar uyarınca şüpheliler, taşınmazları, ulaşım araçları, banka veya diğer mali kurumlardaki her türlü hesapları, hak ve alacakları, kıymetli evrakı, ortağı bulunduğu şirketteki ortaklık payları, kiralık kasa mevcutları ve diğer mal varlığı değerleri üzerinde tasarrufta bulunamayacak.

PAYLAŞ