Katıldığı demokrasi nöbetleri de kurtarmadı! FETÖ'den gözaltına alındı

FETÖ'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Kadirli'de gözaltına alınan Cumhuriyet Savcısı Ahmet B.'nin demokrasi nöbetlerine katıldığı ortaya çıktı.

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde görev yapan 1 hakim ve 1 cumhuriyet savcısı gözaltına alındı. Gözaltına alınan Cumhuriyet Savcısı Ahmet B.'nin Kadirli ilçesinde düzenlenen demokrasi nöbetlerine de katıldığı ortaya çıktı.

KADİRLİ ADLİYESİ'NDE GÖREV YAPIYORLAR

Alınan bilgiye göre, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Kadirli Adliyesi'nde görev yapan Hakim Erdal G. ve Cumhuriyet Savcısı Ahmet B. hakkında gözaltı kararı çıktı. Kadirli polisi gözaltına aldığı hakim ve savcıyı Osmaniye'de yürütülen soruşturma için Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü.

ÖĞRETMEN EVİ ÖNÜNDE DEMOKRASİ NÖBETİNE KATILDI

Gözaltına alınan Savcı Ahmet B.'nin Kadirli ilçesi öğretmen evi önünde düzenlenen demokrasi nöbetine bazı hakim ve savcılar ile katıldığı ortaya çıktı.Kadirli Adliyesi'nde aynı soruşturma kapsamında daha önce de karı koca hakim ve savcı açığa alınmıştı.

PAYLAŞ