Katilin sözleri mahkemeye damga vurdu! Büfeciyi 8 kurşunla öldürmüştü

Samsun'da büfeciyi sekiz kurşunla öldüren zanlı çıkarıldığı mahkemede, "bir iki duble içip teslim olurum düşüncesi ile restorana gittim ve orada yakalandım" dedi.

Samsun'da Şubat ayında bir büfeciyi tabancayla vurduktan sonra birahanede içki içerken yakalanan zanlı, hakim karşısına çıktı. Zanlını sözleri mahkemeye damga vurdu.

DAHA ÖNCE KAVGA EDİP BARIŞTILAR

İlkadım ilçesi Selahiye Mahallesi'nde Şubat ayında meydana gelen olayda, 34 yaşındaki Serkan Ç. daha önceden kavga edip barıştığı 35 yaşındaki Serkan Atayman'ın büfesine gitti.

TABANCAYLA 7 YERİNDEN VURDU

Bira alıp büfeden ayrılan Serkan Ç., daha sonra tekrar büfeye gelerek bir bira daha istedi. Bira vermeyen Serkan Atayman'ın "Buraya alkollü şekilde gelme" sözleri üzerine öfkelenen Serkan Ç., büfeciyi 7 yerinden tabancayla vurarak kaçtı.

BİRAHANEDE İÇKİ İÇERKEN YAKALANDI

Atayman kaldırıldığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybederken, Serkan Ç. de birahanede içki içerken yakalandı.

SANIĞIN YARGILANMASINA BAŞLANDI

1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde, tasarlayarak adam öldürme suçundan hakkında dava açılan tutuklu sanık Serkan Ç.'nin yargılanmasına bugün başlandı.

"DÜKKANA GELME DEMEDİM Mİ ŞEREFSİZ"

Sanık mahkeme heyetine "Serkan Atayman ile bu olaydan önce tartıştık. Eniştem devreye girdi ve barıştık. Olay günü büfenin önünden geçiyordum. Bira alıp almama konusunda tereddüt ettim. Alkollüydüm. Büfeye girdim, bir bira alacağımı söyledim. Serkan bana 'bu şekilde bu dükkana gelme demedim mi şerefsiz' dedi.

"BEN SİLAH TAŞIMAYI SEVERİM"

Maktul sandalyede oturuyordu. Elini beline atıp ayağa kalktı. Ben silah taşımayı severim. Ara sıra silah taşırım. Üzerimdeki silahı çekip hazneye verdim. Maktulden korktum. O beni vurmasın diye ben onu vurdum. Kaç el ateş ettiğimi hatırlamıyorum. Keşke şerefime ve namusuma dil uzatmasaydı.

"BİR İKİ DUBLE İÇİP TESLİM OLURUM"

Daha sonra enişteme gidip, silahı yatağın altına sakladım. Ardından büfenin önünden geçtim. Kalabalık vardı. Sorduğumda öldüğünü öğrendim. Bir iki duble içip teslim olurum düşüncesi ile restorana gittim ve orada yakalandım" dedi.

Tanık ifadelerini dinleyen mahkeme heyeti duruşmayı erteledi.

PAYLAŞ