Kayı kadınları er meydanında dövüşüyor! Halime ölecek mi?

Diriliş Ertuğrul 66. bölümü bu akşam ekranlara geliyor. Peki 66. bölümde neler olacak? Riskli ortaklığın getirisi ne olacak, Simon'un planı başarılı olacak mı? İşte detaylar.

Olaylı Altın Kelebek ödül töreninden sonra gündemden düşmeyen Diriliş Ertuğrul dizisi yoluna tam gaz devam ediyor. Diriliş Ertuğrul 65.bölümüde Simon'un planları yolunda gitmiş, iki oba birbirine düşmeye yakınlaşmıştı. Kilim ortaklığının getirileri ne olacak, Turgut Alp'in Ertuğrul ile yüzleşmesi nasıl olacak ve Simon'un planları nereye ulaşacak bu akşam belli oluyor. 66. bölümün fragmanında en çok konuşulan olay ise, Kayı kadınlarının er meydanındaki savaşı oldu.

HAFIZALARI TAZELEYELİM: DİRİLİŞ ERTUĞRUL 65. BÖLÜMDE NE OLMUŞTU?

Candar Bey'in davetiyle Çavdar Obasına misafir olan Ertuğrul Bey, Candar Bey'den beklenmedik bir teklif almıştır. Candar Bey'in yaptığı ortak kilimhane teklifine Ertuğrul Bey ne cevap verecek merak konusu oldu. Bir tarafta Kayı Obasının içinde bulunduğu ekonomik sıkıntı, diğer yanda ise baştan beri Ertuğrul Bey' le bir türlü yıldızı barışmayan Ural Bey'in varlığı sorunları arttırdı. Yeni toprakların yeni kuralları Ertuğrul Bey ve Kayılar için hiç de iyi olmayan sonuçlar meydana getirmiştir. Kervanın basılması ve verilen şehitlerin üzüntüsü tüm obada hakimdir.

SİMON HEDEFİNE ULAŞABİLECEK Mİ?

Batuhan'ın kervan baskını sırasında düşürdüğü hançerin Aliyar' ın eline geçmesi Ural Bey' in aklını ziyadesiyle kurcalamaktadır. Öte yandan Ertuğrul Bey' i Hanlı Pazar' da dahi görmeye tahammülü yokken, beklenmeyen ortaklık teklifi ile karşı karşıya kaldı. Hançerin Ertuğrul Bey' in eline geçmesine engel olarak Kayı Obası ve Çavdar Obasının arasında çıkacak bir çatışmayı engelleyen Aliyar ise Toktamış Bey'in ölümü ardındaki sır perdesini aralamak için uğraşıyor. Hanı ve pazarı hükmü altında tutan Simon, ticari savaşı aleni yürütürken, haçlılar için gizliden yürüttüğü savaşta da boş durmamaktadır. Sultanın casusunu öğrenme yolunda çok büyük bir adım atan Simon hedefine ulaşmak için uğraşıyor.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 66. BÖLÜMDE NELER OLACAK?

KILIÇLAR ÇEKİLECEK

Kayıların ve Çavdarların ortak kilimhane konusunda anlaşmasının ardından Hanlı Pazarda kilimhane yeri için Simon ile görüşmeye gidilmiştir. Ancak yaşanan gelişmelerin ardından kılıçların çekilmesiyle süreç başka bir hal almıştır. Çekilen kılıçlar kınlarına kanlı mı girecek, yoksa kansız mı?

ORTAKLIK GERİLİM YARATACAK

Ertuğrul Bey'in Candar Bey'in teklifini Ural'a rağmen kabul etmesinin ardından oluşan durum hangi olaylara gebe olacak? Ortaklığa baştan beri karşı olan Ural'ın bu yeni durum karşısında atacağı adım ne? Bütün bunlar yaşanırken Candar Bey'in Ural'ın işlerini Aliyar'a vermesi, Ural ile Aliyar arasında nasıl bir gerilim yaratacak?

TURGUT VE ERTUĞRUL KARŞILAŞIYOR

Uğradığı baskının ardından yaralı kurtulan Turgut Alp'ın beklenmeyen tepkisi herkeste şok etkisi yaratmıştır. Son baskının ardından yaşadığı tüm sıkıntıların sebebini Ertuğrul Bey'in aldığı kararlara bağlayan Turgut'un bu durumundan istifade etmeye çalışan Simon, ne tür bir oyun içindedir? Turgut'un hayatta kalmasını sağlayan Maria ile Turgut'un ilişkisinde ne tür gelişmeler olacak? Bütün bunlar olurken Bamsı'yla tekme tokat kavga eden Turgut'un Ertuğrul'la ilk karşılaşmasında neler yaşanacak?

KAYI KADINLARINI BİR TEHLİKE BEKLİYOR

Artık birlikte iş yapmak zorunda olan Kayı ve Çavdar kadınlarının bu ortaklığa tepkileri nasıl olacak? Her şeyin iyi olduğu düşünülürken Kayı kadınlarını bekleyen tehlike ne? Sultan'ın bölgedeki gözü olan Ertuğrul Bey'in dünyasını yıkacak olan şok gelişme ne olacak?

Tüm bu sorular bu akşam saat 20.00'de TRT1 ekranlarında, Diriliş Ertuğrul 66. bölümünde yanıt bulacak.

PAYLAŞ