Kayyumun kaldırdığı tabela ilk şekliyle geri döndü

Mardin'in kayyum atanan Derik İlçe Belediyesi'nin Türkçe ve Kürtçe yazılı tabelası, Ermenice eklenmiş olarak yeniden belediyeye asıldı.

Mardin'in kayyum atanan Derik ilçe Belediyesi'nin Türkçe, Kürtçe ve Ermenice yazılı tabelası 3 gün önce yerinden sökülerek, Ermenice yazı çıkarıldıktan sonra yeniden asıldı. Sökülen tabela dün gece saatlerinde Ermenice eklenmiş olarak yeniden belediyeye asıldı.

TÜRK BAYRAĞI ASILDI

Derik Belediyesi'ne Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ün kayyum olarak atanmasının ardından, belediyenin iki cephesinde bulunan Türkçe, Kürtçe ve Ermenice yazılı tabela 3 gün önce sökülerek, yerine Türk bayrağı asıldı.

İKİ DİLDE YENİDEN ASILDI

Ermenice yazı çıkarılarak Türkçe ve Kürtçe olarak yenilenen tabela, önceki akşam polis ekiplerinin geniş güvenlik önlemleri altında yeniden yerine asıldı.

GECE SAATLERİNDE SÖKÜLDÜ

DBP'li Belediye Başkanı yerine kayyum olarak atanan Kaymakam Safitürk'ün talimatı ile söküldüğü belirtilen 'Derik Belediyesi' yazılı tabela, dün gece saat 23.00 sıralarında yeniden söküldü.

ERMENİCE EKLENEREK DÖNDÜ

Polis memurları tarafından belediye binası karşısında bulunan kaymakamlık konutuna götürülen tabela, daha sonra Ermenice eklenerek yeniden getirildi.

YENİDEN 3 DİLLİ TABELA

Türkçe, Kürtçe ve Ermenice 'Derik Belediyesi' yazılı olan tabela gece geç saatlerde itfaiye aracı ile yeniden belediye binasına asıldı.

PAYLAŞ