Kıbrıs'ta yoğun mesai! İkinci tur başlıyor

Kıbrıs'ta yoğunlaştırılmış müzakerelerin ikinci turu yarın başlıyor. Liderlerin hedefi ayrılık noktalarını asgariye indirmek.

Kıbrıs sorununa çözüm bulma amacıyla sürdürülen müzakereler çerçevesinde yoğunlaştırılan görüşmelerin ikinci turu yarın başlıyor. Liderlerin görüşmeleri ara bölgede BM tarafından müzakereler için tahsis edilen binada gerçekleşecek.

7 GÖRÜŞME GERÇEKLEŞECEK

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis Eylül ayının ikinci yarısında BM Genel Kurul çalışmaları kapsamında New York'a gidişleri öncesinde toplam 7 görüşme gerçekleştirecek.

HEDEF AYRILIK NOKTALARINI ASGARİYE İNDİRMEK

Yarın, 29 ve 31 Ağustos ile 2, 6, 8 ve 14 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek görüşmelerde hedef, Temmuz ayındaki yoğunlaştırılmış süreçte bir kısmı azaltılan ayrılık noktalarını daha da asgariye indirmek.

"2016'DA SONUÇ ALINAMAZSA ÇÖZÜM İMKANSIZ HALE GELİR" DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Akıncı, Geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, müzakere süreci kapsamında Ağustos ve Eylül aylarında planlanan 7 toplantının yeni bir dönemin başlangıcı olabileceğini söylemiş ve 2016'da sonuç alınamaması halinde çözüme ulaşmanın imkansız hale gelebileceğini belirtmişti.

PAYLAŞ